چهارشنبه، ۳۰ مهر ۹۳ - ۰۵:۱۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رحیم جعفری  امروز چهارشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در سالن…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رحیم جعفری  امروز چهارشنبه در آیین اختتامیه نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان که در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی مریوان برگزار شد، ضمن تسلیت درگذشت آیت الله مهدوی کنی گفت: این عالم بزرگوار قبل از انقلاب در مبارزات علیه نظام شاهنشاهی تلاش های زیادی داشتند و اقدامات تاثیرگذاری هم انجام دادند.

وی عنوان کرد: این عالم بزرگوار با منش و تفکری اعتدالی و فراگیر عمومی در جامعه حرکت کردند و همین امر موجب محبوبیت ایشان در نظام اسلامی ایران شد.

وی اظهار داشت: جشنواره تئاتر خیابانی مریوان به رویدادی نهایی شده و قوی در این شهرستان تبدیل شده و مراحل رشد و تعالی و تاثیرگذاری عمیق آن در حال طی شدن است.

دبیر نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان ادامه داد: یکی از رویکردهای جدی ما در این جشنواره بخش محتوایی و کیفیت علمی و پژوهشی آن است که در این دوره به خوبی به آن پرداخته شد.

حجت الاسلام جعفری بیان کرد: برای نخستین بار در نهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان بخش پژوهشی هم ایجاد شد که 12 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که 6 اثر در کتابی به چاپ رسیده و 2 اثر هم به عنوان برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی عنوان کرد: مسیر حرکت خود را با تکیه بر سه ضلع مردم، هنرمندان و مسئولان فرهنگی و سیاسی ادامه می دهیم و در راه تعالی این جشنواره تلاش خواهیم کرد و آن را همواره جزو اولویت های خود قرار خواهیم داد.

وی بر توسعه تعامل و خود اتکایی مردمی در برگزاری این جشنواره تاکید کرد و افزود: تعامل و امنیت را باید میان مردم ومسئولان دو طرفه لحاظ کنیم تا شاهد رویدادهای تاثیرگذار بیشتری باشیم.

مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان تئاتر خیابانی را موثرترین راه انتشار یک اثر هنری خواند و بیان کرد: تئاتر خیابانی به دنبال یک تفکر انسانی است که شاخص دهی آن هم قابلیت اجرا در خیابان است.

حجت الاسلام جعفری ادامه داد: تئاتر خیابانی انعکاس واقعیت های اجتماعی است و هرچه خلاقانه تر و نگاهی موشکافانه تر داشته باشد تاثیرات آن هم به مراتب بیشتر خواهد بود.

وی عنوان کرد: اجرای تئاتر خیابانی می تواند منجر به  ایجاد و ارتقای فرهنگ دیدن تئاتر شود لذا نیاز به توجه بیش از پیش به این هنر ارزشمند است.

نهمین جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان از روز شنبه 26 مهرماه آغازشد و امروز 30 ام مهرماه جاری با معرفی نفرات برگزیده و راه یافته به جشنواره بین المللی تئاتر فجر به کار خود پایان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.