دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۵۱

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جشنواره فرهنگی و هنری سی راه (نام قدیم شیراز) در حالی پس از یک هفته به کار خود…

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جشنواره فرهنگی و هنری سی راه (نام قدیم شیراز) در حالی پس از یک هفته به کار خود پایان داد که تنها غرفه داران حاضر در محله سنگ سیاه در این مراسم حضور داشتند.

این جشنواره که به مناسب هفته شیراز برگزار شده بود در جهت آشنایی مردم با بافت قدیمی و فرسوده شیراز بود تا با راه اندازی غرفه های مختلف صنایع دستی، غذا های سنتی، موسیقی و سنت های فراموش شده شیراز بتوانند مردم را با گذشته خود آشتی دهد.

اما این جشنواره بخش کوچکی از برنامه های بدون مطالعه هفته شیراز بود زیرا کمتر کسی در سطح شهر شیراز از برگزاری این هفته و جشنهای مختلفی که در برخی از محلات گرفتند خبر داشت.

هفته شیراز در حالی برگزار شد که همهگان انتظار داشتند برنامه‌های هفته سومین حرم اهل بیت(ع) و پایتخت فرهنگ و هنر ایران زمین بسیار با شکوه تر و به طور ملی برگزار شود نه اینکه در روز افتتاحیه جشنواره “سی راه” تنها مسئولین شهرداری و شورای شهر شرکت داشته باشند و در مراسم اختتامیه و زمان تقدیر از غرفه دارانی که یک هفته بار این جشنواره را به دوش کشیدند کسی نباشد که به آنها خسته نباشیدی بگوید.

از طرفی گروه هدف برنامه های هفته شیراز مشخص نبود و حتی به گونه ای برنامه ریزی نشده بود که شبکه های کشوری بخشی از برنامه ها را پوشش دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.