یکشنبه، ۰۸ فروردین ۹۵ - ۰۲:۰۹

لامبرگینی اونتادور در سال ۲۰۱۱ توسط اشتفان وینکلمن رئیس کمپانی لامبورگینی در حالی رونمایی شد که این روزها جشنی برای تولید ۵ هزارمین…

لامبرگینی اونتادور در سال ۲۰۱۱ توسط اشتفان وینکلمن رئیس کمپانی لامبورگینی در حالی رونمایی شد که این روزها جشنی برای تولید ۵ هزارمین خودرو لامبورگینی اونتادور  توسط این کمپانی برگزار شد. خودوریی که قدرتی برابر ۶۹۱ اسب بخار ، حداکثر سرعتی برابر ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت با ۰ تا۱۰۰ی برابر ۲٫۹ ثانیه توانست جانشین لاموبورگینی مدل مورسیه لاگو شود. با میهن پست همراه شوید.

لامبورگینی Aventador LP 700–۴ یک اتوموبیل اسپرت دو در و البته معروف، دو صندلی است که ۶ ماه بعد از پرده برداری ابتدایی در [Bolognese] ، در تاریخ ۲۸ فوریه سال ۲۰۱۱ در نمایشگاه ژنو به صورت عمومی معرفی گردید و حالا در سال ۲۰۱۶ یعنی در ماه مارس سال میلادی جاری معادل با فروردین ماه ۱۳۹۵، پنج هزارمین دستگاه از این سوپر اسپرت ۱۲ سیلندر تولید شد تا ثابت شود که  لامبورگینی تاکنون ۶۰.۰۰۰ پیستون را در سیلندرهای این اونتادورها قرار داده است.

بنابراین خودروی شماره‌ی پنج هزار با رنگ قرمز در سوم فرودین از خط تولید خارج شد. این خودرو از نوع LP 700-4 رودستر و با تودورزی مشکی رنگ بوده که برای بازار ایتالیا ساخته شده است. لامبورگینی نامی از خریدار این خودرو نبرده است، اما تصمیم گرفته شد تا جشن کوچکی در واحد تولید سنت آگاتا واقع در منطقه‌ی بولونیای ایتالیا برگزار شود.

البته باید گفت که لامبورگینی اونتادور LP 700-4 دارای قدرت ۶۹۱ اسب بخار است؛ اما نسخه‌ی ارتقا یافته‌‌ی این سوپراسپرت با نام LP 750-4 SuperVeloce قدرت خروجی معادل ۷۴۰ اسب بخار دارد. پس از مدتی نسخه‌ی بدون سقف یا رودستر اونتادور نیز عرضه شد.

فراموش نشود که  نسخه‌های خاصی از لامبورگینی نیز بر پایه‌ی اونتادور به تعداد محدودی تولید شده‌اند که شامل یک دستگاه مدل Aventador J ، لامبورگینی وننو (Veneno) که از مدل کوپه‌ آن سه دستگاه و از مدل رودستر آن ۹ دستگاه ساخته شد و مدل سنتناریو (Centenario) که در نمایشگاه خودروی ژنو ماه گذشته رونمایی شد.

[highlight]منبع: lambocars [/highlight]

3 دیدگاه برای “جشنی برای تولید ۵ هزارمین خودرو لامبورگینی اونتادور + عکس”

  1. حامد گفت:

    کاش ایران مونتاژش کنه ببینیم وانت شه چه شکلی میشه.

  2. بهنام گفت:

    میخوام ازش?

  3. مهرداد گفت:

    اووووووه چه ماشینیییییه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.