سه شنبه، ۲۰ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۱

به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از ازدواج به عنوان محبوب ترین…

به گزارش ایرنا، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از ازدواج به عنوان محبوب ترین بنا و اقدام در دین مبین اسلام یاد کرد و گفت: برگزاری ازدواج های آسان و پایدار می تواند در ترویج این فرهنگ حسنه، بسیار تاثیرگذار باشد.

ˈهدایت صفریˈ افزود: از سال 81 تا 92 تعداد 24 هزار 466 فقره کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به ارزش 100 میلیارد و 666 میلیون ریال به زوج های جوان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان پرداخت شده است که این کار نقش مهمی در تسهیل ازدواج و ترویج این سنت الهی داشته است.

این مسوول اضافه کرد: در کنار کمک های مالی ارایه مشاوره های دینی، تخصصی، آموزش مهارت های زندگی برای زوج های جوان هم پیش بینی شده که به استحکام خانواده ها کمک می کند.

صفری با اشاره به افزایش میزان طلاق در جامعه اظهارداشت: با وجود تنگناهای مالی و معیشتی خوشبختانه ما کمتر پدیده طلاق را در میان زوج های زیر پوشش این نهاد شاهد هستیم و تنها کمتر از نیم درصد ازدواج ها منجر به طلاق می شود که بسیار رقم ناچیزی است.

وی اظهار داشت: طی سال گذشته کمیته امداد امام خمینی(ره) توانست یکهزار و 466 مورد در زمینه ازدواج کار کند و این امر مهم را تسهیل کند و 14 میلیارد و 66 میلیون ریال در این حوزه سرمایه گذاری صورت گرفت.

صفری یادآور شد: امروز این نهاد خدوم یک هزار و 50 دانشجو و چهارهزار دانش آموز را زیر پوشش دارد و بخشی از این دانشجویان در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دکترا تحصیل می کنند.

وی در پایان آغاز زندگی مشترک زوج های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) در چنین ایام و در کنار بارگاه ملکوتی امامزاده حسین(ع) را به فال نیک گرفت و از خداوند متعال برای خوشبختی آنها دعا کرد.

در پایان این مراسم، هدایایی به زوج های جوان اهدا شود.

هم اکنون 27 هزار خانوار بصورت دائم با جمعیت 54 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان قزوین هستند و 40 هزار نفر نیز بصورت موردی از خدمات این نهاد استفاده می کنند.

7389/ 614

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.