پنجشنبه، ۱۷ مهر ۹۳ - ۰۵:۴۸

به گزارش خبرنگار مهر، محمد وکیلی پیش از ظهر پنجشنبه با حضور پایگاه جشن نیکوکاری در میدان سعدی سمنان با بیان اینکه جشن…

به گزارش خبرنگار مهر، محمد وکیلی پیش از ظهر پنجشنبه با حضور پایگاه جشن نیکوکاری در میدان سعدی سمنان با بیان اینکه جشن عاطفه ها، نمادی از توسعه و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری است اظهار داشت: ما علاوه بر وظیفه انسانی، نسبت به کمک به همنوعان خود وظیفه دینی و شرعی نیز داریم.

وی مردم را به حضور گسترده تر در جشن عاطفه ها فراخواند و از تلاش های کمیته امداد برای رسیدگی به محرومان و نیازمندان تجلیل کرد.

استاندار سمنان افزود: جشن عاطفه ها، جشن  مهرباني، همكاري و تعاون و جشن احساس مسئوليت مشترك اجتماعي، پرورش ظرفيت و قابليت دروني و جشن توجه به مسئوليت هاي اجتماعي همه افراد در جامعه است.

وکیلی با اشاره به مسئوليت هاي اجتماعي افراد خاطر نشان کرد: همه ما در قبال ديگران مسئوليم و بايد تحت عنوان زكات مال و علم و ديگر جنبه هاي زندگي به مسئوليت خود در قبال جامعه عمل کنیم.

وي شور و شوق مردم در کمک به نیازمندان و مشارکت در جشن های ملی مانند جشن عاطفه ها را نشانه فرهنگ بالای مردم ایران عنوان کرد و افزود: در حقیقت ما به نیازمندان احتیاج داریم تا با مشارکت در این اقدام خداپسندانه برای خود توشه ای برگیریم.

مقام عالی دولت در استان سمنان فعالیت سازمانهای حمایتی نظیر بهزیستی و کمیته امداد در رسیدگی به مددجویان تحت پوشش را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: اقدامات این نهادها در توانمندسازی مدجویان قابل تقدیر است.

وکیلی از مردم خواست تا با سرکشی از مراکز نگهداری سالمندان، کودکان و … ضمن دلجوئی از این افراد مراکز مربوطه را در نگهداری و ارائه خدمات به مددجویان یاری کنند.

وی افزود: تفاوت بزرگ جمهوري اسلامي ايران با کشورهاي غربي و اروپايي نيز در نوع نگاه به جامعه است زيرا آنان تنها به فکر کسب درآمد و مباحث اقتصادي هستند و ما به فکر توسعه ارزش ها و انسانيت.

استاندار سمنان با اختصاص هدایایی در جشن عاطفه ها برای کمک به دانش آموزان نیازمند مشارکت کرد.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان نیز در این آئین از فعال شدن 120 پایگاه برای جمع آوری کمک ها و هدایای مردمی برای دانش آموزان نیازمند در این استان خبر داد گفت: این پایگاه ها در شهرها و روستاهای استان از بامداد پنجشنبه فعال شدند و تا ساعات پایانی امروز هدایای مردمی را جمع آوری می کنند.

نجفعلی انتظاری گفت: از این تعداد هفت پایگاه ویژه بسیج، 21 پایگاه در مساجد و شبکه های نیکوکاری و بقیه پایگاههای ثابت و سیار این نهاد است.

وی با اشاره به اینکه جشن عاطفه ها به مدت سه روز در کشور برگزار می شود اظهار داشت: روز اول آن دیروز (چهارشنبه) به مدارس اختصاص داشت که 411 پایگاه در استان سمنان کمک های دانش آموزان را در مدارس جمع آوری کردند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان سمنان در خاتمه گفت: روز جمعه نیز پایگاه های کمیته امداد در مصلی های نماز جمعه آماده جمع آوری کمک های مردمی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.