یکشنبه، ۱۵ تیر ۹۳ - ۰۱:۴۹

به گزارش خبرنگار ایرنا ، انور اسکندرزاده روز شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: شهرهای مختلف استان اردبیل از 11 تیر ماه شاهد…

به گزارش خبرنگار ایرنا ، انور اسکندرزاده روز شنبه در نشستی با خبرنگاران افزود: شهرهای مختلف استان اردبیل از 11 تیر ماه شاهد برپایی جشن گلریزان بوده اند و این جشن در اردبیل به عنوان مرکز این استان در یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان با حضور امام جمعه اردبیل و جمع زیادی از مردم نیکوکار و نوع دوست منطقه برپا خواهد شد.

وی اظهار کرد: روز 24 تیرماه و همزمان با هفدهمین روز رمضان جشن گلریزان برای مشارکت آذری زبانان ساکن پایتخت اختصاص یافته که در تهران برگزار خواهد شد.

وی گفت: هدف اصلی از برپایی جشن گلریزان ایجاد فضای مناسب برای فرهنگ سازی و آگاه سازی مردم در زمینه ضرورت دقت خانواده ها در تعیین مهریه و مسائلی مانند آن هست چرا که مهریه سنگین نه تنها برای زوجین خوشبختی نمی آورد بلکه عامل بسیاری از مشکل ها و ناملایمات زندگی در میان خانواده ها است.

وی اظهار کرد: اردبیل در ردیف پنج استان پیشرو در ارتباط با آزادی زندانیان و محکومانی هست که به جرایم غیرعمد مالی مرتکب شده اند و این درحالی است که میزان مبالغی که به واسطه مشارکت خیران و نیکوکاران برای این منظور در استان اردبیل جمع می شود پایین و اردبیل در میان استان ها در این زمینه در آخرین ردیف ها قرار دارد.

وی بیان کرد: در حالی که در سال های 1391 و 1392 شرکت های صنعتی و تولیدی استان گیلان 700 میلیون ریال

برای جشن گلریزان کمک مالی کردند این رقم در استان اردبیل 70 میلیون ریال بود.

اسکندرزاده افزود: زنان بی سرپرست در دریافت کمک های مالی به محکومان جرایم غیرعمد در اولویت قرار دارند و معیارهایی از جمله زمان سپری شده از حبس و میزان کمک مالی خیران نیز در زمینه آزادی زندانیان و محکومان جرایم غیرعمد در نظر گرفته می شود.

وی گفت: ستاد دیه یک ستاد مردمی غیردولتی و بدون وابستگی به یک نهاد خاص و منبع درآمد اصلی آن کمک های مردم و مواردی از جمله هدایای اعطایی از سوی مقام معظم رهبری ، رییس جمهور و رییس قوه قضاییه است.

رییس هیات مدیره ستاد دیه استان اردبیل اظهار کرد: تسهیلاتی با شرایط آسان و کم بهره از سوی کمیته امداد و بانک های عامل برای محکومان جرایم غیرعمد در نظر گرفته می شود که پس از تایید مستحق بودن یک زندانی در اختیار او قرار می گیرد.

وی افزود: تمام پرونده های در حال رسیدگی ستاد دیه استان اردبیل به روز هستند و این ستاد به هیچ وجه به حوزه جرم و محکومان جرایم عمد وارد نمی شود بلکه برای حمایت از محکومان جرایم غیرعمد از مهریه و نفقه گرفته تا زندانیان چک برگشتی و یا خسارت وارده غیرعمدی تلاش می کند.

وی با اشاره به این که 85 درصد از جرایم به گونه ای ناشی از مصرف مواد مخدر است گفت: ستاد دیه هیچ گاه برای دومین بار به یک محکوم مالی کمک نمی کند.

فعالیت ستاد دیه در استان اردبیل از سال 1381 به شکل هیات امنا متشکل از رییس و مدیرکل دادگستری ، زندان ها و کمیته امداد استان اردبیل آغاز شده که با تعیین و انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل وظایف خود را انجام می دهد.

592/530

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.