چهارشنبه، ۰۵ شهریور ۹۳ - ۱۱:۲۵

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از جعل ماهانه 30 تا 40 شناسنامه در استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-…

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از جعل ماهانه 30 تا 40 شناسنامه در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه کرمانشاه، احد جودی در جمع خبرنگاران با اشاره به آغاز صدور کارت هوشمند ملی از اواخر سال گذشته اظهار کرد: طبق برنامه زمان‌بندی شده ظرف مدت پنج سال باید برای تمامی ایرانیان کارت هوشمند ملی صادر شود.

وی به ظرفیت تجمیع 50 کارت در کارت هوشمند ملی اشاره و تصریح کرد: با کاربردی شدن کارت هوشمند ملی می‌توان از این کارت به عنوان جایگزین تمامی کارت‌های مورد نیاز افراد استفاده کرد.

به گفته جودی در حال حاضر این کارت برای کارت اولی‌ها که سن آنها به 15 سال رسیده و می‌خواهند برای اولین بار کارت ملی بگیرند، صادر می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: طبق مصوبه هیات وزیران افرادی که تاریخ اعتبار کارت ملی آنها به اتمام رسیده، مهلت اعتبار کارت آنها تا پایان سال 1394 تمدید شده است.

وی با اشاره به صدور نزدیک به 4000 کارت هوشمند ملی در استان، اظهار کرد: در حال حاضر این کارت‌ها تنها به جای کارت ملی استفاده شده و با تکمیل صدور آن برای همه افراد و کاربردی شدن آن می‌توان از آن به جای تمامی کارت‌ها استفاده کرد.

جودی به امنیت بالای این کارت‌ها اشاره و تصریح کرد: این کارت‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان جعل آنها تقریبا غیرممکن است.

وی تصریح کرد: در این کارت‌ها علاوه بر عکس فرد و کلاسه انگشت، خطوط چشم فرد نیز تطبیق داده می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به جعل ماهانه 30 تا 40 شناسنامه در استان، عنوان کرد: این تعداد مربوط به جعل شناسنامه‌های دستی است و با تغییر این شناسنامه‌ها به شناسنامه‌های الکترونیکی، تاکنون موردی از جعل اینگونه شناسنامه‌ها گزارش نشده است.

جودی در ادامه با اشاره به میزان بالای صدور رای ابطال شناسنامه در سال‌های گذشته عنوان کرد: خوشبختانه تعداد صدور رای ابطال شناسنامه در دادگاه‌های استان از سال 1385 تاکنون از روند کاهشی مطلوبی برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: در سال 1385 و قبل از آن بسیاری افراد با دلایل مختلف به دادگاه‌ها مراجعه و حکم ابطال شناسنامه دریافت می‌کردند که خوشبختانه با صحبت‌هایی که با مسئولان قضایی استان صورت گرفت این روند تقریبا متوقف شد.

جودی با اشاره به صدور 2000 رای ابطال شناسنامه در سال 1385 گفت: خوشبختانه این تعداد در سال گذشته به 30 مورد کاهش یافته است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.