پنجشنبه، ۰۴ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۳۶

به گزارش ایرنا، دکتر ˈمحمدحسین خیاط کاشانیˈ روز پنجشنبه در سومین همایش ˈمصرف منطقی داروˈ در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: از…

به گزارش ایرنا، دکتر ˈمحمدحسین خیاط کاشانیˈ روز پنجشنبه در سومین همایش ˈمصرف منطقی داروˈ در دانشگاه علوم پزشکی کاشان اظهار داشت: از نظر مصرف دارو وضع نامناسبی بر کشور ما حکمفرماست.

وی افزود: فرهنگ مصرف دارو باید از سنین کودکی و بویژه در مدارس به کودکان آموزش داده شود.

وی با بیان این مطلب که این فرهنگ سازی نیاز به عزم عمومی و مدیریت جهادی دارد، تاکید کرد: پزشکان از طریق تجویز منطقی دارو، داروسازان در توجه به داروهای عرضه شده و بیماران از راه آموختن فرهنگ مصرف در حل این وضعیت نابسامان نقش اساسی دارند.

سرپرست معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کاشان نیز در این همایش اظهار کرد: ایران درفناوری نانو و پزشکی جزو ده کشور برتر دنیاست اما در مصرف خودسرانه دارو نیز جزو 10 کشور اول منطقه و 20 کشور برتر جهان قرار دارد که مایه تاسف است.

دکتر ˈاحمد خورشیدیˈ ابراز امیدواری کرد: با همکاری آموزش و پرورش و با مدیریت جهادی، فرهنگ سازی درستی برای مصرف منطقی دارو صورت گیرد.

سومین همایش یک روزه مصرف منطقی دارو با حضور 800 نفر از دانش آموزان و مربیان مدارس کاشان و مسوولان آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی این شهر در سالن آمفی تئاتر این دانشگاه برگزار شد.

7429/ 607

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *