شنبه، ۱۱ مرداد ۹۳ - ۰۵:۳۴

سلامت نیوز: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر جلوی گسترش ویروس ایبولا گرفته نشود، تبعات فاجعه‌باری در انتظار خواهد بود. هنوز چیزی از…

سلامت نیوز: مدیرکل سازمان بهداشت جهانی می‌گوید اگر جلوی گسترش ویروس ایبولا گرفته نشود، تبعات فاجعه‌باری در انتظار خواهد بود.

هنوز چیزی از مرگ پزشک پیشروی مبارزه با ابولا در سیرالئون نگذشته است که آمار تلفات انسانی این بیماری به نحو نگران کننده ای افزایش یافته است.

از آن بدتر این که این بیماری به صورت کشور به کشور به پیش می رود و کشورهای فقیر آفریقایی که معمولا از لحاظ مراقبت های بهداشتی بسیار ضعیف هستند همگی در همسایگی گینه ،مبدا جدید این بیماری قرار گرفته اند.

چندی پیش سازمان بهداشت جهانی زنگ خطر را برای گسترش این بیماری به صدا در آورداما این سازمان دوباره هشدار خود را تکرار کرد.

به نوشته بی بی سی ،مارگارت چان، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی این سخنان را در نشستی اضطراری با سران کشورهای گینه، لیبریا و سیرالئون مطرح کرد.

ترس از گسترش بیماری مرگبار ابولا مقام‌های سازمان بهداشت جهانی را برای برگزاری یک نشست اضطراری به آفریقا کشانده است.

سازمان بهداشت جهانی صد میلیون دلار برای جلوگیری از گسترش ویروس ابولا به کشورهای غرب آفریقا کمک می‌کند.

گزارش شده که از ماه فوریه تا کنون بیش از ۷۰۰ نفر به دلیل ابتلا به ابولا در سه کشور گینه، سیرالئون و لیبریا جان خود را از دست داده‌اند.

آمار مبتلایان به ابولا در سال 2014

مارگارت چان، مدیر کل سازمان بهداشت جهانی می‌گوید به منابع و متخصصان بیشتری برای مهار بحران نیاز است.

مقام‌های سیرالئون ۳۰ تا ۶۰ روز برای توقف گسترش بیماری مهلت داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا ۵۰ پزشک متخصص به آفریقا اعزام کرده و درباره سفرهای غیرضروری مردم این کشور به گینه، لیبریا و سیرالئون هشدار داده است.

تصویر زیر گستردگی جغرافیایی این بیماری را نشان می دهد.

بیماری ابولا در افریقا

این نمودار هم بیانگر تعداد تلفات این بیماری است

بیماری ابولا در افریقا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.