جلوی شوک قیمتی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها گرفته شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈامید حاجتیˈ شنبه در جلسه تنظیم بازار در سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری خوزستان اظهار داشت: همه ارگان ها اعم از خصوصی و دولتی موظف اند برنامه ریزی صحیحی برای کنترل افزایش قیمت ها به عمل آورند.

وی افزود: شوک های مقطعی باعث می شود بعضی ها به بیش از حق خود رضایت دهند و افرادی که بخواهند سودهای غیر متعارف از طریق رفتارهای غلط دست یابند به مردم و مصرف کننده ها ضربه می زنند.

حاجتی تصریح کرد: ساماندهی فعالیت های اقتصادی و خوب جلوه کردن شهر، باید در برنامه های شهرداری هر شهری باشد و شهرداری اهواز به خوبی این کار را انجام می دهد.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: باید کنترل لازم در خصوص افزایش قیمت کلیه کالاها و خدمات به ویژه کالاهای اولویت اول، حمل و نقل شهری و اولویت دوم اعمال شود.

وی اظهارداشت: کالاهای اولویت اول و حمل و نقل شهری، در یک تا دو ماه اول اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهند داشت.

حاجتی اضافه کرد: کالاهای اولویت دوم و سایر کالاها اجازه اینکه هرگونه افزایش قیمت در خصوص آنها اتفاق بیفتد وجود ندارد.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: دستگاههای نظارتی باید نظارت لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی ادامه داد: خدمات دولتی باید جزو مصوبات قرار گیرد و افزایش قیمت در خصوص نرخ خدمات دولتی نخواهیم داشت.

حاجتی تصریح کرد: اگر متخلفان احتمالی، قصد سودجویی در اجرای این طرح را داشته باشند یا همراهی نکنند برابر قانون به شدت با آنها برخورد می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: در ارتباط با موجودی انبارها و قیمت بازار، نظارت لازم از کانال های مختلف انجام می شود.

وی اظهارداشت: از اتحادیه ها و تشکل ها و اصناف انتظار داریم که همکاری لازم را بعمل آورند و جلسات توجیهی را در مجموعه های خود برگزار کنند.

حاجتی افزود: گزارشات به صورت روزانه در ارتباط با رصد قیمت ها و تخلفات احتمالی و سایر موارد و مشکلات در موضوع تنظیم بازار و اجرای طرح هدفمندی یارانه ها به دبیرخانه ستاد و اداره کل هماهنگی امور اقتصادی در معاونت برنامه ریزی استانداری منعکس شود و این موضوع به صورت مکتوب به فرمانداری ها نیز اعلام شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان ادامه داد: نمایشگاهی با مشارکت تعاون، بخش خصوصی و فعالین و ادارات به عنوان یک حرکت مناسب و نمادین برگزار شود که نه تنها در ارتباط با اقلام اولویت یک و دو، بلکه سایر اولویت ها را نیز پوشش دهد.

7157/642

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*