یکشنبه، ۰۷ اردیبهشت ۹۳ - ۰۸:۲۹

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈامید حاجتیˈ شنبه در جلسه تنظیم بازار در سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری خوزستان اظهار داشت: همه ارگان…

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈامید حاجتیˈ شنبه در جلسه تنظیم بازار در سالن اجتماعات معاونت برنامه ریزی استانداری خوزستان اظهار داشت: همه ارگان ها اعم از خصوصی و دولتی موظف اند برنامه ریزی صحیحی برای کنترل افزایش قیمت ها به عمل آورند.

وی افزود: شوک های مقطعی باعث می شود بعضی ها به بیش از حق خود رضایت دهند و افرادی که بخواهند سودهای غیر متعارف از طریق رفتارهای غلط دست یابند به مردم و مصرف کننده ها ضربه می زنند.

حاجتی تصریح کرد: ساماندهی فعالیت های اقتصادی و خوب جلوه کردن شهر، باید در برنامه های شهرداری هر شهری باشد و شهرداری اهواز به خوبی این کار را انجام می دهد.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: باید کنترل لازم در خصوص افزایش قیمت کلیه کالاها و خدمات به ویژه کالاهای اولویت اول، حمل و نقل شهری و اولویت دوم اعمال شود.

وی اظهارداشت: کالاهای اولویت اول و حمل و نقل شهری، در یک تا دو ماه اول اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها، هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهند داشت.

حاجتی اضافه کرد: کالاهای اولویت دوم و سایر کالاها اجازه اینکه هرگونه افزایش قیمت در خصوص آنها اتفاق بیفتد وجود ندارد.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: دستگاههای نظارتی باید نظارت لازم را در این زمینه انجام دهند.

وی ادامه داد: خدمات دولتی باید جزو مصوبات قرار گیرد و افزایش قیمت در خصوص نرخ خدمات دولتی نخواهیم داشت.

حاجتی تصریح کرد: اگر متخلفان احتمالی، قصد سودجویی در اجرای این طرح را داشته باشند یا همراهی نکنند برابر قانون به شدت با آنها برخورد می شود.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان گفت: در ارتباط با موجودی انبارها و قیمت بازار، نظارت لازم از کانال های مختلف انجام می شود.

وی اظهارداشت: از اتحادیه ها و تشکل ها و اصناف انتظار داریم که همکاری لازم را بعمل آورند و جلسات توجیهی را در مجموعه های خود برگزار کنند.

حاجتی افزود: گزارشات به صورت روزانه در ارتباط با رصد قیمت ها و تخلفات احتمالی و سایر موارد و مشکلات در موضوع تنظیم بازار و اجرای طرح هدفمندی یارانه ها به دبیرخانه ستاد و اداره کل هماهنگی امور اقتصادی در معاونت برنامه ریزی استانداری منعکس شود و این موضوع به صورت مکتوب به فرمانداری ها نیز اعلام شده است.

معاون برنامه ریزی استاندار خوزستان ادامه داد: نمایشگاهی با مشارکت تعاون، بخش خصوصی و فعالین و ادارات به عنوان یک حرکت مناسب و نمادین برگزار شود که نه تنها در ارتباط با اقلام اولویت یک و دو، بلکه سایر اولویت ها را نیز پوشش دهد.

7157/642

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *