چهارشنبه، ۲۳ مهر ۹۳ - ۰۱:۰۳

به گزارش خبرنگار مهر، سید بهزاد علوی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته ارزیابی بر عملکرد جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و…

به گزارش خبرنگار مهر، سید بهزاد علوی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته ارزیابی بر عملکرد جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه در دانشکده فنی و حرفه ای شهید چمران اهواز اظهار کرد: ضرورت و اهمیت توجه به امر کارآفرینی و دستیابی به روش های موثر ارتباط صنعت و جامعه، یکی از دغدغه های اساسی کشور برای برون رفت از معضل بیکاری و دستیابی به اهداف ترسیم شده در چشم انداز توسعه کشور است. «جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه» موسسه ای غیر دولتی در جهت ایجاد ارتباط دو سویه و روان بین صنعت و دانشگاه در نیل به توسعه صنعتی کشور فعالیت می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه خوزستان قطب صنعتی کشور است؛ ضرورت فعالیت این جمعیت در استان یک نیاز اجتناب ناپذیر است. خوزستان دارای توانمندی های صنعتی فراوان، فعالیت پرشمار شهرک های صنعتی، موقعیت ترانزیتی و بندری، وجود تاسیسات عظیم نفت و پتروشیمی است بنابراین فعالیت این انجمن می تواند به پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر صنعت در این استان شود.

رئیس کمیته نظارت استانی دانشکده های فنی و حرفه ای خوزستان یادآور شد: کمک به پیشبرد برنامه های توسعه صنعتی کشور از طریق ارتباط دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با صنعت، حمایت از گسترش فعالیت های تحقیق و توسعه صنعتی در بخش های دولتی و خصوصی، مشارکت در برنامه های توسعه ملی از طریق طرح موانع و ارائه راهبردها و راه کارها، برگزاری دوره های آموزشی و انجام پژوهش های مختلف در ارتباط با دانشگاه و صنعت از جمله اهداف تشکیل جمعیت ایرانی پیشبرد ارتباط صنعت و دانشگاه در سال 83 است.

علوی بیان کرد: برگزاری جلسات هماهنگی با صنایع و دانشگاه ها، برگزاری کنفرانس ها و همایش های بین المللی، ملی و نمایشگاه ها، برگزاری نشست ها و سخنرانی های علمی و تخصصی و مشارکت و حضور در همایش ها، نمایشگاه ها و جشنواره ها از دیگر اهداف تشکیل این جمعیت است.

وی تاکید کرد: ایجاد و تقویت زمینه های همکاری بین مراکز علمی تحقیقاتی و صنایع کشور، ارائه خدمات آموزشی، پژوهشی، علمی و مشاوره ای به بخش های مختلف صنعتی، اجرای بازدیدهای علمی و صنعتی در جهت همکاری های متقابل تلاش در جهت انطباق برنامه های آموزشی با دانشگاه ها با نیازهای واقعی صنعت و تلاش در جهت ایجاد زمینه های مناسب جذب دانش آموختگان دانشگاه ها در صنایع از جمله برنامه هایی است که این جمعیت در اولویت کاری خود قرار داده است.

رئیس کمیته نظارت استانی دانشکده های فنی و حرفه ای خوزستان در خصوص کمیته های اجرایی جمعیت گفت: کمیته مالی و پشتیبانی، عضویت و اطلاع رسانی، آموزش و پژوهش، ارتباط با دانشگاه، ارتباط با صنعت و ارتباط با دولت و مجلس کمیته های اجرایی این جمعیت است.

علوی با اشاره به اینکه این جمعیت دارنده رتبه عالی از کمیسیون انجمن های علمی است عنوان کرد: از کلیه اندیشمندان، اساتید دانشگاه، پژوهشگران، کارشناسان، دانشجویان، نهادهای دولتی و خصوصی دعوت می کنم تا با عضویت در جمعیت ما را در تحقق اهداف والای آن یاری کنند.

وی در ارتباط با افتخارات جمعیت گفت: کسب رتبه اول انجمن های علمی میان رشته ای از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کسب رتبه اول انجمن های علمی میان رشته ای از کمیسیون علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دریافت لوح زرین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، برگزاری 14 کنگره سراسری همکاری های دولت، دانشگاه و صنعت برای توسعه مالی و حضور موثر در پیاده سازی و اجرای طرح های صنعتی از جمله افتخارات این جمعیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.