یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۵

کارشناس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهارکرد: باغداران به ویژه در شهرستان طارم باید توجه داشته باشند که جمع‎آوری انارهای آلوده به کرم گلوگاه…

کارشناس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان اظهارکرد: باغداران به ویژه در شهرستان طارم باید توجه داشته باشند که جمع‎آوری انارهای آلوده به کرم گلوگاه انار بهترین روش کنترل این آفت است.

حمیرا شیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه زنجان، اظهارکرد: بهترین روش کنترل آفت کرم گلوگاه انار جمع‎آوری محصول آلوده در طول فصل زراعی و بعد از برداشت آن است.

این کارشناس درخصوص این آفت، افزود: کرم گلوگاه انار با نام علمی Ectomye lois ceratoniae zeller است که زمستان را به صورت لارو در بخش‌های مختلف میوه سپری کرده و در بهار به صورت پروانه خارج می‌شود. لارو به صورت شفیره تا مدت‌ها باقی می‌ماند و سپس تخم‌گذاری را شروع می‌کند و اگر میوه شکستگی یا ترکیدگی داشته باشد، شفیره تخم خود را روی تاج و یا شکاف‌ها قرار می‌دهد و سپس تخم از طریق تاج نفوذ می‎کند و به دلیل نرم بودن تاج وارد میوه می‌شود.

وی ادامه‌داد: این آفت ابتدا به صورت یک خال سیاه ظاهر شده و به مرور به صورت توده سیاهی داخل میوه را آلوده می‌کند که در انتها موجب پوسیدگی و لهیدگی میوه می‌شود.

شیری تصریح‌کرد: ایجاد سوراخ توسط این آفت شرایط را برای بروز قارچ‎ها و باکتری‎های فراهم می‌کند و آلودگی‎ها را افزایش می‌دهد.

وی درباره روش‌های کنترل این آفت، خاطرنشان کرد: بهترین کار، جمع‌آوری میوه‌های آلوده است که شرایط برای بروز مجدد این آفت را کنترل می‌کند. همچنین حذف پرچم‎ها روش دیگر کنترل این آفت است، چرا که تخم‎گذاری شفیره معمولاً روی پرچم‌هایی که داخل میوه انار هستند صورت می‌گیرد و به همین دلیل با پرچم‌زدایی و حذف پرچم از بروز این آفت می‌توان جلوگیری کرد.

شیری افزود: پوشاندن تاج میوه با توری یا به روش سنتی گل‌گیری از روش‎های دیگر کنترل است و همین طور استفاده از ترکیبات شیمیایی نظیر کائولن باعث کاهش آسیب به این محصول می‌شود.

وی با تاکید بر مقابله بیولوژیک با آفت کرم گلوگاه انار، اظهارکرد: کنترل این آفات به طریق بیولوژیکی و با استفاده از زنبور تریکو گراما امکان‌پذیر است. به‌طوری که این زنبور تخم این آفت را پارازیته می‌کند و باید اذعان کرد این اقدام، روش خوبی درخصوص کنترل این بیماری است.

به گزارش ایسنا، شهرستان طارم در استان زنجان یکی از مناطق مستعد کشت انار است که عملیات برداشت این محصول به صورت ترش و نوبرانه از نیمه دوم مردادماه هرسال در ارقام زودرس شروع شده و تا پایان مهرماه ادامه می‌یابد. ارقام انار موجود در شهرستان طارم شامل ملس‌شیرین، ملس ترش، پوست سیاه، شاه بار،‌ میخوش، دوستی، زاغ‌، پوست کدویی و ترش محلی می‌شود که به سایر شهرستان‌های استان زنجان و استان‌های همجوار صادر می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.