شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۲:۳۶

حدود سه کیلومتر دام کفال از سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان، از پهنه آبی تالاب بین المللی گمیشان جمع…

حدود سه کیلومتر دام کفال از سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان، از پهنه آبی تالاب بین المللی گمیشان جمع آوری شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسئول روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان روز شنبه گفت: در یک عملیات ضربتی، با استفاده از توان لجستیک دریایی واحد محیط بانی گمیشان و با به کارگیری یک دستگاه هواناو (هاور کرافت)، عملیات گشت و پایش در حدود سه هزار و 500 هکتار از تالاب بین المللی گمیشان انجام شد.

احمد دباغیان اظهار کرد: مأموران در این عملیات موفق به جمع آوری بیش از 18 رشته دام ماهی کفال به طول تقریبی سه کیلومتر شدند.

وی تصریح کرد:تالاب گمیشان با حدود 20 هزار هکتار وسعت در شمال شهرستان گمیشان واقع شده و محیط بانان واحد محیط بانی گمیشان به صورت شبانه روزی به حراست از زیستمندان و حیات وحش بی نظیر منطقه مشغولند.

وی همچنین از جمع آوری تعلیف غیرمجاز و دستگیری متخلفان تعلیف در پارک ملی گلستان ‏خبر داد و گفت: طی یک ماه گذشته افرادی در مناطق “قوش چشمه، زاو، دشت و دشت شاد‌” دام‌های خود را به منظور تعلیف غیرمجاز وارد اراضی پارک ملی گلستان منطقه ممنوعه دولت کرده بودند.

وی ادامه داد: مأموران یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی گلستان و ضابطین خاص دادگستری با این متخلفان بر حسب وظیفه قانونی خویش برخورد قانونی کرده و پس از تکمیل پرونده، متخلفان را به مراجع قضایی معرفی نمودند.

وی یادآور شد: تعلیف در درون پارک های ملی مطابق بند‌(ج) ماده 12 قانون شکار و صید مصوب 1346 جرم تلقی می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.