شنبه، ۲۶ مهر ۹۳ - ۰۳:۰۴

استاندار البرز گفت: در صورتی که قسمتی از منابع درآمدی سدها در اختیار استان باشد این اعتبار صرف مدیریت رودخانه‌های کرج و طالقان…

استاندار البرز گفت: در صورتی که قسمتی از منابع درآمدی سدها در اختیار استان باشد این اعتبار صرف مدیریت رودخانه‌های کرج و طالقان و همچنین جمع‌آوری زباله‌ها در جاده گردشگری چالوس خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، سید حمید طهایی، امروز(26مهر)، در جمع خبرنگاران در محل استانداری البرز، گفت: سهم اعتبارات تملک دارایی ملی 85 درصد است و فقط 15 درصد آن صرف پروژه‌های استانی می‌شود و از سهم استانی نیز نزدیک به 78 درصد در قانون بودجه سالانه تعیین تکلیف شده است.

وی افزود: از سهم اعتبارات استانی تنها سه درصد بودجه کل کشور است و مهاجرت روزافزون در این استان موجب کاهش اختیارات جهت برنامه‌های توسعه محور می شود.

وی تصریح کرد: با تشریح شرایط کنونی در دیدار با وزیر نیرو خواستار واگذاری مدیریت بخشی از منابع سدهای موجود در استان، جهت صرف در مدیریت رودخانه‌ها و مسیرهای گردشگری شدیم.

استاندار البرز ادامه داد: در صورتی که قسمتی از منابع درآمدی سدها در اختیار استان باشد این اعتبار صرف مدیریت رودخانه‌های کرج و طالقان و همچنین جمع‌آوری زباله‌ها در جاده چالوس خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وزیر نیرو در پی مطالبه ساماندهی فعالیت‌های اطراف رودخانه کرج در مسیرهای جاده چالوس و… نیز ضمن موافقت کلی، گروهی کارشناس را مأمور کرد تا نیازهای گردشگری جاده توریستی کرج – چالوس را همچون تأسیسات و مراکز گردشگری مورد نیاز احصاء کنند.

طهایی گفت: برهمین اساس نمایندگانی از دستگاه‌های استانداری، محیط زیست و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مأموریت یافتند تا اداره کل آب منطقه‌ای استان البرز را در تهیه این طرح همراهی کنند.

وی در پایان یادآور شد: وزیر نیرو در رابطه با طرح کلی مدیریت و اختصاص بخشی از درآمد نیروگاهی سد کرج، صرف ساماندهی مسیر رودخانه و جمع‌آوری زباله‌های حاشیه رودخانه‌ها و سدها و همچنین با کلیات طرح جابجایی سهم حق سد امیرکبیر به سد طالقان نیز مواقفت داشتند و جزئیات آن را منوط بررسی‌های بیشتر کارشناسی دانستند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *