چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۰۶:۲۱

به گزارش ایرنا، سید سعید عبدالله زاده روز سه شنبه در جلسه شورای زکات افزود: برابر موافقت نامه های انجام شده تعهد این…

به گزارش ایرنا، سید سعید عبدالله زاده روز سه شنبه در جلسه شورای زکات افزود: برابر موافقت نامه های انجام شده تعهد این شهرستان در جمع آوری زکات امسال هفت میلیارد و 500 میلیون ریال است که در سه ماه اول امسال 85 درصد این مبلغ جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه طی این مدت مبلغ شش میلیارد و 430 میلیون ریال بابت زکات محرومان و عمرانی جمع آوری شده است، گفت: از این مبلغ دو میلیارد و 200 میلیون ریال صرف فقرا و محرومان بابت تهیه جهیزیه، مسکن مددجویان و از این قبیل می شود و چهار میلیارد و 230 میلیون ریال برای اجرای طرحهای عام المنفعه هزینه می شود.

وی طرحهای عام المنفعه را شامل احداث چهار مسجد در کاشمر و روستاهای حاجی آباد و تجرود، دو حسینیه در روستاهای قوچ پلنگ و فروتقه و مدارس روستاهای کوشه و پایین دره عنوان کرد.

عبدالله زاده پیش بینی کرد امسال شاهد جمع آوی 15 میلیارد ریال زکات در این شهرستان باشیم.

وی گفت: امیدواریم با بسترسازی فرهنگی برای دعوت مردم به پرداخت زکات با توجه به کشاورزی بودن اقتصاد منطقه و تولید محصولاتی که شامل زکات می شوند امسال نیز همانند پارسال که با جمع آوری مبلغ 17 میلیارد ریال زکات رتبه اول استان را کسب کردیم امسال هم این رتبه را از آن خود کنیم.

هم اکنون 52 عامل زکات در کاشمر فعالند که برای ترغیب مردم به پرداخت زکات، تبلیغ چهره به چهره، نصب بیلبورد و سازه تبلیغاتی، ارسال پیامک به کشاورزان و دامداران و فرهنگ سازی در این زمینه اقدام می کنند./2

7497 /664

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبير:
newsroom@irna.ir

تماس بی واسطه با مسئولین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *