دوشنبه، ۲۱ مهر ۹۳ - ۰۱:۴۷

اسماعیل حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آوارگی بیش از 200 هزار کرد از کوبانی و 600 روستای کرد…

اسماعیل حسین پور در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به آوارگی بیش از 200 هزار کرد از کوبانی و 600 روستای کرد نشین به ترکیه گفت: دولت ترکیه اقداماتی همسو و همراه با داعش انجام می دهد و علاوه بر انجام نامناسب ترین برخوردها با پناهجویان آواره در مرز؛ در اردوگاه های موقت خود نیز کردها را در بدترین شرایط نگهداری می کند.

وی کمک به مردم آواره کوبانی را یک وظیفه انسانی دانست و افزود: با الهام از تعالیم دینی ما وظیفه داریم به یاری مظلومان بشتابیم و شرایط حاد آوارگان کوبانی مانند مردم مظلوم غزه ایجاب می کند دولتمردان ما در کنار ارسال کمک های دولتی، زمینه جمع آوری کمک های مردمی را برای این مردم فراهم کنند.

حسین پور با تقبیح سیاست های ائتلاف ضد داعش و دولت ترکیه در قبال مردم بی پناه کوبانی گفت: بیش از سه هفته است مردم کوبانی با ساده ترین سلاح ها در مقابل انبوه سلاح های مدرن داعش ایستاده اند.

به گفته وی مقاومت مبارزان کوبانی الگویی برای همه مردم مسلمان و آزاده جهان است و کردها این خیانت ترکیه و ائتلاف ضد داعش را از یاد نخواهند برد.

وی با انتقاد از عملکرد دولت ترکیه در کمک رسانی به مددجویان آواره کوبانی اضافه کرد: ماموران ترکیه با کینه ای که از این مردم در دل دارند آنان را مورد بی مهری و تحقیرهای فراوان قرار می دهند و این سیاست غیرانسانی ترکیه سبب شده است مبارزان کوبانی و مردم آواره در وضعیت رقت باری به سر برند.

این فعال سیاسی با تقدیر از مواضع مردم و مسئولین جمهوری اسلامی در محکومیت جنایات داعش و در خصوص یاری رسانی به کوبانی گفت: امروز مردم قهرمان کوبانی در برابر چشمان ائتلاف دروغین ضد داعش با مظلومیت قربانی می شوند و دولت ترکیه مانع ارسال هر گونه کمک به این مردم و این شهر مقاوم شده است.

وی تصریح کرد: دولت ترکیه با بی رحمی در قبال مردم بی دفاع کوبانی؛ عملا مشی اسرائیل در قبال غزه را در پیش گرفته است.

حسین پور با انتقاد از سکوت مجامع بین المللی و کشورهای منطقه در قبال این نسل کشی آشکار، این سکوت را در راستای تضغیف جنبش مقاومت در منطقه ارزیابی کرد.

مشاور استاندار خراسان شمالی در پایان خواستار توجه ویژه صدا وسیما برای تبیین نیات شوم ترکیه و ائتلاف ضد داعش در منطقه شد و بر آگاهی بخشی به جامعه در مورد عمق جنایات داعش و دولت ترکیه علیه مردم کوبانی تأکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *