شنبه، ۲۵ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۲

سلامت نیوز : مهدی اسفندیار در وبالگ خود “سلامت از نگاه ملی ” نوشت : یکسال گذشته از کار وزارت بهداشت که با…

سلامت نیوز : مهدی اسفندیار در وبالگ خود “سلامت از نگاه ملی ” نوشت : یکسال گذشته از کار وزارت بهداشت که با سیاستهای طرح تحول سلامت صدای بسیاری از نمایندگان مجلس و نمایندگان صنوف مختلف علیه دولت بلند شد و در نهایت دستگیری پرستاران و حاشیه های فراوان برای نظام سلامت ایجاد شد, اینبار و در تیر و مرداد 93 وزیر بهداشت ضمن تشکیل جلسه با وزیر صنعت و معدن و تجارت ،ظاهرا اتمام حجت های لازم را با صنایع غذایی ایران نمودند؛

صنایع غذایی که در نبود نظارت موثر وزارت بهداشت در طی سالیان متمادی هرچه دلشان می خواست بر سر مشتریان می آوردند, از بسته بندی و فروش برنج های آلوده گرفته تا وجود رنگ در رب های گوجه و چای و … که انگار در اتوبانی بی مانع می تاختند.

ورود وزیر محترم بهداشت به مقوله پالم ها در لبنیات پرچرب و برخورد سفت و سخت با این نوع رفتارهای سودجویانه از سوی وزیر بهداشت بارقه هایی از امید برای صاحبنظران نظام سلامت به وجود آورد که وزارت بهداشت به سمت کارهای نظارتی و سیاستگزاری ها پیش برود و خود را از اموری که موجب تشدید رقابتهای مخرب صنفی می شود و شائبه های فراوان و حاشیه ساز را برای متولیان نظام سلامت به وجود می آورد دور سازد.

حالا وزیر بهداشت خیلی هوشمندانه از لبنیات شروع کرد؛ محصولی که اساسی ترین ماده غذایی را در فرایند رشد و نمو کودکان و حفظ سلامتی زنان و مردان دارد. وزیر بهداشت بدون هیچ رو دربایستی با این موضوع مواجه شد, صنایع لبنی ایران که ظاهرا هیچ آمادگی برای مواجه با این وضعیت را نداشتند خیلی زود پا پس کشیدند, اما وزیر تا تمام کردن کار پا پس نکشید و انشاء الله نیز نخواهد کشید.

نتیجه امر این شد که خیلی زود مردم نیز با این عمل وزیر همراه شدند, لبنیات پرچرب از سوی مردم تحریم شد و می شد به وضوح دید که مردم در مغازه ها از خرید شیرهای پرچرب امتناع می کنند. کاری که به پیروزی مردم در برابر زیاده خواهانی که جان مردم را وجه المصالحه نفع شخصی خود نمودند منجر شد. اما حکایت نباید به همین جا ختم شود؛

این انتظار از دستگاه قضایی کشور و دادستان محترم کشور می رود که به این موضوع ورود پیدا کند و اعلام جرم کند؛ آنهم در شرایطی که برخی از مراجع عظام به صراحت در این باره اظهار نظر نمودند و در نظر شرعی این کار را غش در معامله عنوان نمودند .

بدون تردید قریب به اتفاق ایرانیان از این اتفاق ناراضی هستند و از اینکه پولشان از دست رفته و سلامتی آنها نیز آسیب دیده است شکایت دارند, در چنین شرایطی دادستان کشور به عنوان مدعی العموم می تواند از این شرکتهای لبنی شکایت نموده و پای آنها را به دادگاه بکشاند تا انشاء الله این همدلی که در میان مردم و مسئولین شکل گرفته است سبب شود که تاریخی زرین از برخوردی تمام و کمال با سودجویان و منفعت طلبان صورت گیرد. لازم می دانم که بگویم آقای وزیر بهداشت خیلی متشکرم؛ همیشه اینچنین باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *