جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۹:۵۶

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود حوادث اخیر منطقه خصوصا در عراق را…

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته شاهرود حوادث اخیر منطقه خصوصا در عراق را فتنه ای برای ضربه زدن به دین اسلام و وحدت بین شیعه و سنی توصیف کرد و افزود: استکبار جهانی برای نابودی اسلام از هر حربه ای استفاده می کند و گروه جنایتکار داعش یکی از همین حربه ها است.

وی با ابراز تاسف از جنایات به وجود آمده در کشور مسلمان عراق، اتفاقات و جنایات پیش آمده توسط گروه داعش در هیچ مرام و مسلکی نمی گنجد.

خطیب جمعه شاهرود با بیان اینکه گروه جنایتکار داعش به عملکرد وقیحانه خود در استان های اشغال شده عراق افتخار می کند، گفت: نیروهای مردمی متشکل از شیعه و سنی با وحدت لازم می توانند این گروه خبیث را نابود کنند.

ترابی با اشاره به اینکه خبرهای خوبی مبنی بر بازپس گیری بخشی از موصل و کرکوک رسیده است افزود: ساماندهی مجدد ارتش عراق لازم و ضروری است.

وی همچنین ضمن اشاره به فرارسیدن سالروز ولادت با سعادت حضرت ولی عصر (عج)، گفت: این روز به نام روز مستضعفان و روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان شاهرود ضمن تبریک این روز به مردم و خصوصا سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: فعالیت این افراد در ابعاد مختلف برای کشور دارای اهمیت است.

امام جمعه شاهرود همچنین در خاتمه با اشاره به اینکه فعالیت شرکت ذغال سنگ البرز شرقی در شاهرود نقش بسزایی در اشتغالزایی و معیشت مردم منطقه داشته است گفت: مسئولان در بحث مزایده و فروش این شرکت به ذوب آهن اصفهان منافع مردم منطقه را مد نظر داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.