سه شنبه، ۰۴ شهریور ۹۳ - ۰۳:۴۳

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: بیش از 560 هزار هکتار از جنگل‎های استان به نسبت‎های مختلف دچار خشکیدگی شده‎اند. مهرداد بهاروندی…

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: بیش از 560 هزار هکتار از جنگل‎های استان به نسبت‎های مختلف دچار خشکیدگی شده‎اند.

مهرداد بهاروندی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، بیان کرد: بنا به درخواست دولت هیئتی متشکل از دانشمندان اسپانیا، ایتالیا، سریلانکا و سوئو از طرف فائو به ایران آمدند و از جنگل‎های بلوط زاگرس بازدید میدانی به عمل آوردند.

وی اضافه کرد: این اکیپ که تحت عنوان پروژه اضطراری فائو در مقابله با خشکیدگی درختان بلوط به لرستان آمدند اعلام کرده‌اند جنگل‎های شهرستان‎های کوهدشت، پلدختر و خرم‎آباد نسبت به سایر مناطق استان خشکیدگی بالاتری دارند. این کارشناسان از اقدامات منابع طبیعی که در زمینه مقابله با خشکیدگی درختان بلوط انجام داده‎اند احساس رضایت کردند و اعلام کردند که روند خشکیدگی و زوال به کندی پیش می‎‏رود و از سرعت آن کاسته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 25 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بیماری جنگلهای بلوط به هفت استان کشور اختصاص داده شده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.