جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۸

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: با روند فعلی دفن زباله، بسیاری از جنگل‌های مازندران در حال تخریب است. به…

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: با روند فعلی دفن زباله، بسیاری از جنگل‌های مازندران در حال تخریب است.

به گزارش فارس، قاسم احمدی لاشکی گفت: تاکنون در مازندران هیچ کار اساسی برای گره‌گشایی از مشکل زباله انجام نشده است.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی نیروگاه زباله‌سوز در ساری و نوشهر با حضور محمدزاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، اظهار داشت: تاکنون این دو پروژه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نبوده و در صورتی که با این رویه پیش رود، باز هم سال‌های سال طول می‌کشد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های نیروگاه‌ زباله‌سوز ساری و نوشهر خریداری شده و آماده نصب است، بیان ‌داشت: با وارد شدن دستگاه‌ها، ضمانت آن شروع می‌شود و در صورتی که راه‌اندازی این نیروگاه‌ها طی یکسال آینده تمام نشود، ضمانت آن به اتمام می‌رسد.

وی با اعلام اینکه بسیاری از جنگل‌های استان در حال تخریب‌ است، گفت: زباله به صورت غیرکارشناسانه دفن می‌شود و همچنین نحوه جمع‌آوری نیز نگران‌کننده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه باید اعتبارات ملی برای ساماندهی وضعیت زباله اختصاص یابد، یادآور شد: این اواخر نامه‌ای درباره وضعیت زباله به معاون رئیس جمهور ارائه شده که بنا بر اهمیت دستور، برای نیروگاه نوشهر درخواست مساعدت شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات مازندران بحث زباله است که امیدواریم مسئولان در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *