جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۸

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: با روند فعلی دفن زباله، بسیاری از جنگل‌های مازندران در حال تخریب است. به…

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس گفت: با روند فعلی دفن زباله، بسیاری از جنگل‌های مازندران در حال تخریب است.

به گزارش فارس، قاسم احمدی لاشکی گفت: تاکنون در مازندران هیچ کار اساسی برای گره‌گشایی از مشکل زباله انجام نشده است.

وی با اشاره به کلنگ‌زنی نیروگاه زباله‌سوز در ساری و نوشهر با حضور محمدزاده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، اظهار داشت: تاکنون این دو پروژه از پیشرفت فیزیکی خوبی برخوردار نبوده و در صورتی که با این رویه پیش رود، باز هم سال‌های سال طول می‌کشد.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه دستگاه‌های نیروگاه‌ زباله‌سوز ساری و نوشهر خریداری شده و آماده نصب است، بیان ‌داشت: با وارد شدن دستگاه‌ها، ضمانت آن شروع می‌شود و در صورتی که راه‌اندازی این نیروگاه‌ها طی یکسال آینده تمام نشود، ضمانت آن به اتمام می‌رسد.

وی با اعلام اینکه بسیاری از جنگل‌های استان در حال تخریب‌ است، گفت: زباله به صورت غیرکارشناسانه دفن می‌شود و همچنین نحوه جمع‌آوری نیز نگران‌کننده است.

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان اینکه باید اعتبارات ملی برای ساماندهی وضعیت زباله اختصاص یابد، یادآور شد: این اواخر نامه‌ای درباره وضعیت زباله به معاون رئیس جمهور ارائه شده که بنا بر اهمیت دستور، برای نیروگاه نوشهر درخواست مساعدت شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات مازندران بحث زباله است که امیدواریم مسئولان در این زمینه اهتمام ویژه داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.