دوشنبه، ۲۵ فروردین ۹۹ - ۱۰:۰۶
جنگل جزیره مادیرا

جنگل جزیره مادیرا یکی از مرموزترین جنگل های جهان است. در جنگل های این جزیره درختان با قدمت بیش از 500 سال قابل…

جنگل جزیره مادیرا یکی از مرموزترین جنگل های جهان است. در جنگل های این جزیره درختان با قدمت بیش از 500 سال قابل مشاهده هستند. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

جزیره مادیرا به خاطر چشم‌انداز دراماتیک و بسیار زیبای خود مشهور است. این چشم انداز شامل؛ کوه‌های ناهموار، آتشفشان‌ها و سواحل سنگی است. اما یکی از منحصر به فردترین گنج‌های‏ گردشگری این منطقه جنگل جزیره مادیرا است که جای جای آن، شما را از زندگی واقعی جدا می‌کند و به داستان‌های پریان می‌برد. این جنگل به دلیل مه صبحگاهی سحرآمیز و جادویی شناخته شده ‌است، و بخشی از یک جنگل قدیمی است.

لوریسیلوا به خاطر زیبایی و اهمیت اکولوژیکی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌ است. باور نکردنی است که ۱۵ تا ۴۰ میلیون سال پیش، بیشتر جنوب اروپا از این نوع درختان پوشیده شده ‌بود. اما نمونه‌های آن در حال حاضر فقط در مادیرا، جزایر آزور و جزایر قناری یافت می‌شود. فانال به عنوان بخشی از جنگل لوریسیلوا به ویژه برای مسیرهای پیاده‌روی شناخته شده است که به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد تا نمونه‌های مختلفی از درختان را که برخی از آن‌ها ۵۰۰ سال قدمت دارند، از نزدیک تماشا کنند. ​

دروس تمام جنبه‌های جنگل زیبا از غروب تا طلوع آفتاب را به نمایش کشیده است. مناظری با جزئیات از تنه‌های پوشیده از خزه و ترکیبات خیره‌کننده از درختان که در سراسر جنگل قرار گرفته‌اند، بینندگان را به وجد می‌آورند. فانال بخصوص مه و فضای دراماتیک مشهوری دارد و اغلب صبح‌ها درختان مه گرفته بازدیدکنندگان خاص خود را دارند.

تصاویر مرموز جنگل هنگام غروب آفتاب و در شب، بخصوص زمانی که آسمان مانند بوم رنگی در پشت درختان نمایان می‌شود، بسیار دیدنی می‌شود. دروس می‌گوید: « وقتی وارد جنگل پوشیده از مه می‌شوید، اغلب نمی‌دانید که در واقعیت هستید یا در رویا قدم می‌زنید! »

خوشبختانه با توجه به ثبت یونسکوی این جنگل و حفاظت بسیار بالا، کانال فانال سال‌های سال در شرایط مطلوب باقی خواهد ماند و مادیرا را در جذب گردشگر همراهی خواهد کرد.

باهم در میهن پست تصاویری از جنگل جزیره مادیرا را تماشا خواهیم کرد.

[highlight]منبع: mymodernmet[/highlight]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.