دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۹:۳۵

به گزارش ایرنا از وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین « محمدحسین قندهاری» در گردهمایی سراسری روحانیون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح…

به گزارش ایرنا از وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین « محمدحسین قندهاری» در گردهمایی سراسری روحانیون وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه ارتقای معنویت و بصیرت افزایی با کار مجاهدانه به دست می آید ، گفت: انجام وظیفه در حوزه تبلیغ، فرهنگ و امور دینی کار بسیار سنگینی است که در وزارت دفاع برعهده روحانیت گذاشته شده است.

وی توسل به ائمه اطهار (ع) را موجب رونق در امور دانست و با اشاره به این که باید در ماه مبارک رمضان با توسل به ائمه اطهار، آمادگی خود را برای سوق دادن به قلوب به سوی خدا آماده کنیم، افزود: باید متناسب با ظرفیت افراد با انسان ها صحبت کرد و روحانیون که در ماه مبارک رمضان تریبون­هایی مانند منابر را در اختیار دارند باید از این فرصت در جهت ایجاد ظرفیت های معنوی لازم حداکثر استفاده را ببرند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به حساسیت وظایف روحانیون در حراست از مصالح نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، اهمیت فراوان تبلیغ در دین مبین اسلام را مورد تأکید قرار داد و افزود، اخلاق خمیر مایه تبلیغ است و باید مراقب باشیم عامل به آنچه تبلیغ می­کنیم نیز باشیم.

این مقام وزارت دفاع اظهار داشت: تواضع در تبلیغ بسیار مهم است به نحوی که مقام معظم رهبری در این زمینه فرموده اند «روحانیون باید با طلبگی و آخوندی قلوب را تسخیر کنند».

حجت الاسلام قندهاری عمل به نیکی و تواضع را از جمله راه های تسخیر قلوب برشمرد و تصریح کرد: ماه مبارک رمضان زمان بسیار خوبی برای تبلیغ است و استفاده از این فرصت بسیار با ارزش است.

وی خطاب به روحانیون حاضر گفت: روحانیون باید ضمن مطالعه در مورد مواردی که می خواهند در منابر درباره آنها برای مخاطبانشان سخن بگویند، ظرفیت لازم را در افراد نیز ایجاد کنند تا خود کارکنان به دنبا ل مطالعه مبانی دین، مذهب و شرع بروند.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح توجه به قرآن، استفاده از ظرفیت های سربازی و جلوگیری از اسراف و تبذیر را از جمله مواردی دانست که لازم است در ماه مبارک رمضان روحانیون به آنها اشاره داشته باشند.

حجت الاسلام قندهاری ارتقای انگیزه معنوی و افزایش بصیرت کارکنان و خانواده ها را از مهم ترین وظایف سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع برشمرد که از سوی فرمانده معظم کل قوا حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) بر عهده این سازمان گذاشته شده است.

رییس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه افزود: دشمن در دشمنی اش با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه های مختلف، بسیار پرتلاش است لذا ما نیز وظیفه داریم در خنثی سازی این دشمنی ها، کار و تلاش مضاعف داشته باشیم و این خواست فرمانده معظم کل قوا ست.

وی جبهه و جنگ را فقط مختص به هشت سال جنگ تحمیلی ندانست و تاکید کرد: جبهه و جنگ کماکان وجود دارد فقط شکل آن عوض شده و از جنگ سخت به جنگ نرم تبدیل شده و دشمن در جنگ جدید علیه نظام؛ وحدت ملی، ایمان، صبر و استقامت ما را هدف قرار داده است بنابراین ارتقای معنویت و بصیرت افزایی برای مقابله با تهاجم دشمن امر بسیار مهمی است که با کار مجاهدانه به دست می آید.

اجتمام(1)**7029**1436

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *