دوشنبه، ۱۳ مرداد ۹۳ - ۰۱:۲۲

‌نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت : جهاد دانشگاهی با تولید علم و تربیت نیرو خود را به دنیا معرفی کند. به…

‌نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت : جهاد دانشگاهی با تولید علم و تربیت نیرو خود را به دنیا معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان شمالی، حجت‌الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در جمع کارکنان جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: با توجه به دستاوردهای جهاد دانشگاهی در کشور این مجموعه توانسته به خوبی در حوزه مدیریت و تولید علم ظاهر شود.

وی با ذکر این که باید در حال حاضر، تولید علم و تربیت نیروی کارآمد در راس امور قرار گیرد، ادامه داد: تولید علم و تربیت نیرو به عنوان یک ضرورت برای نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

یعقوبی با بیان این که باید علم افزایی و دانش افزایی با روحیه و مدیریت جهادی و عزم ملی ترویج یابد عنوان کرد: در حوزه علم، به هر میزانی تولید علم بیشتر باشد به مراتب سلطه نیز افزایش یافته زیرا علم حرف اول را می‌زند.

وی با اشاره به این که براساس سخنان رهبری باید تولید علم از راه‌های میانبر صورت گیرد، یادآور شد: با توجه به بومی سازی علم، باید علوم انسانی مورد نیاز جامعه تولید شود.

یعقوبی با تاکید بر لزوم تربیت نیروی کارآمد عنوان کرد: هم اکنون نسل کشور در همه زمینه‌ها در حال پیر شدن است، بنابراین باید با مدیریت جهادی امور را اجرا کرده و آینده را تضمین کنیم و از حصارهای ساخته شده به دست دشمنان بیرون برویم.

وی با اشاره به ایجاد تحول در زمینه تولید علم خاطرنشان کرد: باید از ترجمه دست برداشته و خودمان علم تولید کنیم.

یعقوبی با اشاره به وجود مشکلات بودجه‌ای و اداری در مجموعه‌ها یادآور شد: نباید مشکلات، جلوی رشد و توسعه علمی و تربیت نیرو را بگیرد بلکه باید با تعامل مدیران نظام و بازگشایی گره‌ها، راه تولید علم با سرعت طی شود.

رییس جهاددانشگاهی واحد خراسان شمالی نیز در این جلسه اظهار کرد: این نهاد می‌تواند به پشتوانه جهاد دانشگاهی کشور در راستای رفع خلأهای موجود در استان در حوزه‌های فرهنگی، آموزشی و علمی و پژوهشی ورود پیدا کند.

دکتر رضا شاهین‌فر ادامه داد: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب در جهاد دانشگاهی واحد استان، دیگر نیازی به ورود شرکت‌هایی از خارج استان برای انجام امور مختلف نیست.

وی با اشاره به فعالیت خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا در این مجموعه افزود: در حوزه فرهنگی سعی بر این است که با تعامل مستقیم نقش کلیدی در برگزاری سمینارهای فرهنگی در استان برداشته شود.

شاهین‌فر با ذکر این که بیش از 30 واحد فناور در مرکز رشد جهاددانشگاهی فعالیت می‌کند، افزود: هم اکنون نمایشگاه دائمی مفاخر و مشاهیر استان در این مجموعه برپاست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.