پنجشنبه، ۱۶ مرداد ۹۳ - ۱۱:۰۸

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان گفت: جهاددانشگاهی در حوزه اقتصاد و فرهنگ به عنوان دیده‌بان و رصدکننده مسائل محافل علمی و دانشگاهی و…

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان گفت: جهاددانشگاهی در حوزه اقتصاد و فرهنگ به عنوان دیده‌بان و رصدکننده مسائل محافل علمی و دانشگاهی و بخش صنایع و تولید و خدمات است.

علیرضا مزروعی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه گیلان، ضمن تبریک 16 مرداد سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، به ضرورت‌های تاسیس این نهاد علمی و انقلابی در کشور اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری از جهاددانشگاهی به عنوان مولود انقلاب اسلامی و جزو محدود رویش‌های انقلاب نام می‌برند.

وی با اشاره به نقش جهاددانشگاهی در تحقق نام‌گذاری سال تصریح‌کرد: جهاددانشگاهی می‌تواند دستاوردهای تحقیقاتی خود را با در نظر گرفتن اهداف کلان نظام فرهنگی مانند پیوست فرهنگی بومی سازی و تجاری کند.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان گیلان با تاکید بر ضرورت تعریف ماموریت متناسب با شرایط بومی و اقلیمی در این دو حوزه گفت: ماموریت متناسب با شرایط بومی و اقلیمی و امکان سنجی و دستیابی به مزیت‌های نسبی بومی کمک شایانی به نقش پذیری جهاددانشگاهی دارد.

مزروعی محور چهارگانه اقتصاد را شامل تولید و گسترش منابع تولیدی، تجارت و تجاری سازی یافته‌های علمی و پژوهش، مصرف و خدمات‌رسانی به مشتریان و رشد دانست و گفت: ورود به هر یک از این عرصه‌ها نیاز به ساز و کار متناسب با خود دارد، بنابراین درک درست از مسائل محیطی و شرایط اقلیمی و تامین منابع فیزیکی و انسانی مستلزم برنامه‌ریزی و مدیریت جهادی است.

وی خاطرنشان کرد: با شناخت مناسب از مزیت‌های نسبی استان در حوزه اقتصاد و فرهنگ و تمرکز روی آن، می‌توان با برنامه‌ریزی در سه مقطع کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت توفیقات قابل قبولی در این نهاد بدست آورد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.