چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۸

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری جهادانشگاهی خدمات پزشکی مطلوبی را در استان ارائه می‌دهد….

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: مرکز درمان از راه دور درمان ناباروری جهادانشگاهی خدمات پزشکی مطلوبی را در استان ارائه می‌دهد.

سید سعید اسکویی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، اظهار کرد: بر اساس امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی و جهاددانشگاهی استان قزوین تعامل خوبی بین این دو مجموعه صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر اساس سیاست‌های ابلاغی جمعیت از سوی مقام معظم رهبری، در حوزه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی، درمان افراد نازا می‌تواند به افزایش نرخ رشد جمعیت کمک شایانی داشته باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین تصریح کرد: بر اساس آمار کشوری متوسط ناباروری در بین زوجین 10 درصد است که با درمان این افراد بسیاری از مشکلات از جمله طلاق عاطفی و افسردگی در بین این قشر کاسته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با فعالیت درمانی مرکز از راه دور درمان ناباروری جهاددانشگاهی استان قزوین گام مهمی برای تحقق سیاست‌های ابلاغی برداشته شده است.

اسکویی تصریح کرد: مرکز درمان از راه دور ناباروری جهاددانشگاهی قزوین با هزینه پایین و کیفیت بالا خدمات مطلوبی را به زوج‌های نابارور ارائه می‌دهد و افراد فقط در روز پایانی درمان خود به مرکز درمانی جهاد دانشگاهی در قم مراجعه می‌کنند و در کمتر از یک سال شاهد نتایج مثبت در این مرکز هستیم.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی با امضای تفاهم نامه‌ای با جهاددانشگاهی از ظرفیت این نهاد استفاده کرده است، اضافه کرد: آزمایش پاپ اسمیر در آزمایشگاه پاتوبیولوژی جهاددانشگاهی انجام می‌شود چراکه روند دریافت نتیجه کوتاه و کیفیت آن مطلوب است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین اعلام کرد: سرطان یکی از سه عامل نخست مرگ و میر در قزوین محسوب می‌شود که 70 درصد علل ابتلا به سرطان به شیوه زندگی مردم و 30 درصد با کمبود فیبر و آنتی اکسیدان‌ها ارتباط دارد.

اسکویی یادآور شد: جهاددانشگاهی از منابع علمی و تجهیزات خوبی برخوردار است و استفاده از این ظرفیت کمک شایانی به جامعه دانشگاهی استان خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *