چهارشنبه، ۱۵ مرداد ۹۳ - ۰۷:۴۸

‌ا‌ستاندار ایلام گفت: جهاددانشگاهی ثابت کرده است که با امکانات کم می‌توان کارهای بزرگ‌تری انجام داد که این رویه مرهون روحیه‌ی جهادی است….

‌ا‌ستاندار ایلام گفت: جهاددانشگاهی ثابت کرده است که با امکانات کم می‌توان کارهای بزرگ‌تری انجام داد که این رویه مرهون روحیه‌ی جهادی است.

«محمدرضا مروارید»، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، با تبریک 16 مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی از جمله نهادهایی است که از بدو تاسیس توانست بدون گرفتار شدن به بروکراسی اداری نقش خود را به خوبی در زمینه‌های مختلف ایفا کند.

وی با بیان اینکه موفقیت‌های جهاددانشگاهی مرهون تلاش‌ جهادگران جوانی است که به خوبی نشان داده‌اند کمبود امکانات نمی‌تواند مانع انجام کارهای بزرگ شود، تصریح کرد: امسال که با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام “فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی” نامگذاری شده است، اهمیت این گونه نهادها بیش از پیش آشکار می‌شود.

استاندار ایلام تاکید کرد:جهاددانشگاهی نشان داده است که می‌تواند موتور محرکه‌ی سایر دستگاه‌ها برای حرکت به سوی توسعه باشد، از این رو استان نیازمند کمک این نهاد است و دستگاه‌های مرتبط باید این شرایط را برای این نهاد انقلابی فراهم کنند.

مروارید تصریح کرد: پتانسیل‌های استان مانند نفت، گاز‌، پتروشیمی و معدن می‌‎تواند استان را به سمت توسعه‌یافتگی سوق دهد و‌ جهاددانشگاهی هم با نگاه علمی می‌تواند کمک کند تا این روند تکمیل شود.

وی کشاورزی و دامداری را اصلی‌ترین راه امرار معاش مردم استان عنوان کرد و گفت: متاسفانه نگاه سنتی در این عرصه‌ها آسیب‌بزرگی است که امیدواریم جهاددانشگاهی در صنعتی شدن این روش‌ها بتواند رسالت خود را انجام دهد.

استاندار ایلام یکی از مشکلات آینده استان را افزایش آمار تحصیل‌کردگان جویای کار عنوان کرد و افزود: ظرفیت‌های دولت برای استخدام در دوایر دولتی پر شده که باید با ارائه ایده به این افراد از سوی نهادها با ایجاد کارآفرینی به کار گرفته شوند و استانداری نیز بااعطای تسهیلات از آنان حمایت خواهد کرد.

وی با بیان اینکه بخش‌های مختلف جهاددانشگاهی مانند فرهنگی‌، آموزش و پژوهش می‌توانند الگوهای مناسب و همراهانی امین برای ارتقاء بهره‌وری بخش‌های دولتی در این عرصه‌ها باشد.

استاندار ایلام تصریح کرد: جهاددانشگاهی علاوه بر اینکه در عرصه‌های علمی و پژوهشی نقش خود را به خوبی ایفا کرده است، با بهره‌گیری از رسانه‌هایی مانند خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) و خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در اطلاع‌رسانی، فرهنگ‌سازی و ترویج فضای گفت‌وگو به خوبی نقش‌آفرینی کرده است.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *