شنبه، ۰۸ شهریور ۹۳ - ۰۷:۲۹

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی، گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند نقش محوری در توسعه گیاهان دارویی استان داشته باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه…

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی، گفت: جهاددانشگاهی می‌تواند نقش محوری در توسعه گیاهان دارویی استان داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه خراسان‌جنوبی، محمد قادر قادری در بازدید دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری از مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان، با بیان شرحی از وضعیت این مرکز اظهارکرد: وجود گونه‌های متنوع گیاهان دارویی در خراسان‌جنوبی، شرایط مساعدی را برای پژوهش‌های کاربردی در این زمینه فراهم کرده است.

وی بر مدیریت درست منابع تاکید کرد و گفت: در صورت تشخیص صحیح و استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود می‌توان از دانش بومی استان برای تولید ثروت استفاده کرد.

سرپرست جهاد دانشگاهی خراسان‌جنوبی گفت: گیاهان دارویی یکی از حوزه‌های پژوهشی مهم در جهاد دانشگاهی محسوب می‌شود که می‌توان از این ظرفیت خدادادی برای توسعه استان بهره برد.

قادری تصریح‌کرد: در صورت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی فناوری ریاست‌جمهوری، جهاددانشگاهی می‌تواند نقش محوری در توسعه گیاهان دارویی استان داشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *