یکشنبه، ۲۰ مهر ۹۳ - ۰۱:۵۰

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیته شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و برخی اساتید قرآنی با حضور خانم دکتر لاله…

به گزارش خبرگزاری مهر، نشست کمیته شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی و برخی اساتید قرآنی با حضور خانم دکتر لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در قم برگزار شد.

در این نشست دکتر سید احمد حبیب‌نژاد معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، حجج الاسلام والمسلمین دکتر حسن وحدتی شبیری و احمد احمدی تبار از اعضای کمیته فقه خانواده شورای فقهی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، دکتر عبدالکریم بهجت‌پور عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و استاد مباحث قرآنی و دکتر علی اصغر شعاعی معاون قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف اسلامی حضور داشتند.

افتخاری در این جلسه با اشاره به رسالت جامعه اسلامی برای تحکیم بنیان نهاد خانواده گفت: قانونگذاری و استفاده مطلوب از ظرفیت فقه و اندیشمندان اسلامی در تقنین بهترین راهکار برای دست یابی به این هدف مهم است.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز نه تنها در غرب بلکه در جهان اسلام خانواده در معرض آسیب‌های جدی قرار دارد در حالی که باید شان و منزلت زن مسلمان حفظ شود.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، به عنوان نمونه جهاد نکاح را ظلمی فاحش و خشونت علیه زنان ذکر کرد و گفت: جهاد نکاح مصداق بارز خشونت علیه زنان است و تنها مروجان آن، چهره اسلام رحمانی را مخدوش می‌کند و در یک سخنرانی سازمان ملل متحد نیز اعلام کردم که ما این‌ها را قبول نداریم.

وی همچنین بر ضرورت فرهنگ سازی و ارائه الگوی واقعی از زن اسلامی برای حضور بانوان در مسابقات بین المللی تاکید کرد و گفت: حضور زنان ایرانی در عرضه بین المللی باید الگویی برای سایر بانوان کشورهای اسلامی باشد و ما باید از طریق فعالیت‌های فرهنگی باید این الگو‌ها را تقویت کنیم.

در این مراسم علاوه بر گزارش فعالیت‌های شواری فقهی، پیشنهاداتی از جمله ایجاد دانشگاه خانواده، تاسیس موسسه فقه ومطالعات خانواده در حوزه‌های علمیه مطرح شد و اساتید شرکت کننده نیز دیدگاه‌های خود را پیرامون موضوعات مختلف خصوصا راهکار مجلس و مراکز پژوهشی خصوصا مرکز تحقیقات اسلامی مجلس برای آسیب‌شناسی و تقویت قوانین مربوط به خانواده ارائه کردند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.