شنبه، ۱۷ خرداد ۹۳ - ۰۹:۲۹

عليرضا جهانبخش يکي از معدود بازيکنان خارجي در ليگ هلند است که توانسته همراه کشورش در جام جهاني حاضر باشد. پايگاه اينترنتي NOS…

عليرضا جهانبخش يکي از معدود بازيکنان خارجي در ليگ هلند است که توانسته همراه کشورش در جام جهاني حاضر باشد. پايگاه اينترنتي NOS هلند به همين منظور با بازيکن ايراني نايمخن به گفت‌وگو نشست.

چه کسي از تو مراقبت مي‌کند؟چه کسي برايت غذا درست مي‌کند؟ اين‌ها سوالاتي است که معمولا مادرها وقتي فرزندشان براي مدتي از آنها دور خواهد شد، مي‌پرسند. اين سوال‌ها براي عليرضا جهانبخش در 15 سالگي پرسيده شد جايي که او قزوين را ترک کرد. او روستاي کوچکي در قزوين را ترک کرد و به تهران آمد و فقط سه ساعت از مادرش دور بود. او درباره آن دوران مي‌گويد: مادرم خيلي ناراحت بود. او به من مي‌گفت اگر امکان دارد چند سال بعد اين کار را ادامه دهم اما من تصميمم را گرفته بودم و مي‌خواستم فوتبالم را ادامه دهم.

عليرضا جهانبخش سپس فوتبالش را در تيم داماش گيلان ادامه داد. او فوتبال را از آکادمي اين باشگاه آغاز کرد. جهانبخش مي‌گويد دلم براي شهرم تنگ شده بود. به همين خاطر در سال اول نتوانستم عملکرد خوبي داشته باشم. اما رفته رفته توانستم خودم را در تيم جا بيندازم. من در آکادمي داماش مربيان خوبي داشتم که به من کمک زيادي کردند تا بتوانم در فوتبال پيشرفت کنم.

پدر و مادر عليرضا جهانبخش سه ماه پيش براي ديدن فرزندشان به هلند آمدند و بازي فرزندشان را تماشا کردند.

مهاجم جوان ايراني درباره ديدن والدينش در هلند مي‌گويد: وقتي که هواداران نايمخن اسم من را در ورزشگاه صدا مي‌زدند والدينم خيلي لذت بردند. مادرم از ديدن اين صحنه که هواداران يک تيم خارجي اسم من را صدا مي‌زدند بسيار خوشحال شد اما مي‌دانم که اين اتفاقات در فوتبال هلند طبيعي است.

عليرضا جهانبخش هنوز خيلي زود مي‌داند که بخواهد از خودش تعريف و تمجيد کند. او هيچگاه قبول نمي‌کند که يک بازيکن ستاره است: “تازه اول راه هستم و خيلي بهتر از اين‌ها خواهم شد. هنوز به افتخار خاصي دست نيافتم که بتوانم به آن افتخار کنم. اکنون خيلي براي من زود است.”

مهاجم جوان ايراني در پايان درباره حضور در جام جهاني گفت: ما مربي بسيار خوبي داريم که توانسته با تجربه خودش و دانش بالا به سبب کار در تيم‌هاي بزرگي چون رئال مادريد و منچستريونايتد کمک زيادي به ما کند. ايران شانس بالايي براي صعود از گروهش در جام جهاني به همراه آرژانتين دارد. البته بوسني و هرزگوين و نيجريه نيز حريفان خوبي هستند و تقريبا فوتبال هم‌سطحي با ما دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.