دوشنبه، ۱۲ خرداد ۹۳ - ۰۱:۰۸

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت ‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن بیان این مطلب در مورد سابقات بین‌المللی قرآن کریم…

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت ‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری، معاون پارلمانی رئیس جمهور ضمن بیان این مطلب در مورد سابقات بین‌المللی قرآن کریم ایران بیان داشت: خوشبختانه همان طور که انتظار همگان از انقلاب اسلامی بود، جامعه ایران و مسئولان به مسئله قرآن توجه ویژه و چشمگیری داشته‌اند.

وی با اشاره به اینکه ابتکار عمل در برگزاری مسابقات بین‌المللی حفظ و قرائت قرآن کریم میعادگاه علاقه‌مندان به قرآن و اسلام است، افزود: در  این کنگره بزرگ قرآنی حافظان و قاریان ضمن آشنایی با مفاهیم قرآن به تبادل نظر با یکدیگر می پردازند.

وی تشویق اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و نوجوانان برای پرداختن به امور قرآنی را از دیگر برکات مسابقات بین‌المللی قرآن دانست و تصریح کرد:  باید تمامی دستگاه‌های مسئول از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد، صدا و سیما و سایر نهادهای مربوطه نسبت به گسترش آموزه‌های نسخه شفابخش و آخرین پیام وحیانی پیامبر تلاش کنند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از جاذبه های قرآن برای معرفی و فراگیر کردن فرهنگ قرآنی نهایت استفاده را داشته باشیم، تصریح کرد: حفظ قرآن مهم است اما مهمتر از آن فهم معارف قرآنی و عمل به آموزه‌های آن است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه امروز در میدان عمل جهان اسلام از معارف قرانی در عرصه‌های مختلف و به ویژه حوزه سیاست ورزی فاصله گرفته است، بیان داشت: باید ملت ایران آنچنان آشنا و عامل به قرآن باشند که میهمانان خارجی با حضور در ایران اسلامی در کنار مشاهده شکوه برگزاری مسابقات، شکوه عمل به قرآن و جلوه‌های عملی آن را در عرصه های مختلف مشاهده کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری با اشاره به اینکه چه در سطح سیاستمداران و چه مسئولان باید عطر عمل به احکام قرآن به مشام مردم برسد افزود: از جمله وظایف ذاتی سازمان اوقاف ترویج فرهنگ و معارف قرآن و همگانی کردن فهم معارف قرآن است.

وی برگزاری مسابقات و استمرار آن را از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اقدامی در خور تحسین دانست و تأکید کرد: خوشبختانه طی سال‌های گذشته تمامی دستگاه‌های مسئول در حد توان خود از فعالیت‌ و برنامه‌های قرآنی حمایت کرده‌اند، اما باز هم جای فعالیت‌های بیشتری وجود دارد.

انصاری با اشاره به پیش بینی قوانین موضوعی کشور برای حافظان و قاریان قرآن کریم، تصریح کرد: باید عمل به احکام قرآنی را در اخلاق سیاسی و اجتماعی خود جاری و ساری کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور تأکید کرد: نهادهای حاکمیتی از جمله مجلس و دولت عملکردشان منطبق با ارزش‌های والای قرآنی باشد تا خیرات و برکات آثار قرآن در گفتار و کردار آنها به جامعه و جهانیان برسد. بدون آنکه ما با زبان به دنبال تبلیغ آموزه‌های قرآنی باشیم باید در عمل مفاهیم قرآن را پیاده کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.