چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۹۳ - ۰۶:۴۲

حجت الاسلام ˈ محمدعلی رحمانی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بعد از گذشت بیش از…

حجت الاسلام ˈ محمدعلی رحمانی ˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : بعد از گذشت بیش از دو دهه از ارتحال معمار کبیر انقلاب شاهد این مهم در کشورمان هستیم که چگونه هنوز اثرات قوی رشد تفکرات و اندیشه های نو و سازنده ایشان در سراسر جهان موج می زند.

وی ادامه داد : در زمان حاضر باید تفکرات و اندیشه های امام راحل در همه زمینه ها و مجاهدت هایی که ایشان و همراهان او در استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی داشتند، بدرستی برای نسل جوان جامعه ایرانی تبین و بازخوانی شود.

امام جمعه آمل گفت : باید ابعاد زندگی فردی ، اجتماعی ، انقلابی ، سیاسی و مبارزاتی را مطالعه کرد تا این بزرگوار را بیشتر شناخت چرا که هر اندازه امام راحل بیشتر شناخته شود بیشتر به عظمت انقلاب پی می بریم.

وی اضافه کرد : به واقع باید با دفاع از جایگاه امام و از دستاوردهای انقلاب اسلامی مدافع ارزش های انقلاب اسلامی باشیم چرا که وظیفه ماست با برنامه های وزین و مخاطب پسند ، ریشه ها و اهداف انقلاب اسلامی را به عنوان میراث بزرگ عصر حاضر به این نسل انتقال دهیم.

رحمانی از امام خمینی(ره) به عنوان یکی از شخصیت های تاثیرگذار سده اخیر یاد کرد و یادآور شد : در نظرات امام راحل ایمان به خدا ، تکلیف مداری و یکتاپرستی یک اصل ضروری و برجسته بوده و بنیانگذار جمهوری اسلامی تمام سعی و تلاش خود را برای سعادت انسان ها از جمله ملت غیور و مومن ایران انجام دادند.

وی به نفی هویت در مکاتب غربی اشاره کرد و افزود : نفی هویت انسان ها برجسته ترین شاخص مکاتب غربی است در حالی که امام خمینی (ره) با ابتنای اندیشه سیاسی انقلاب اسلامی بر هویت بخشی دینی، مکاتب غربی را به چالش کشید.

امام جمعه آمل با تاکید بر اینکه ولایت فقیه اساس اندیشه گرانبها و گران سنگ امام خمینی (ره) است ، گفت : گفتمان ولایت مطلقه فقیه تنها گفتمانی است که توانایی بازتولید موضوعات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را دارد.ک/3

7327/1654

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.