جمعه، ۲۰ تیر ۹۳ - ۰۳:۰۹

 رییس جمهوری، وحدت و انسجام کشورهای اسلامی علیه دشمنان را در این برهه زمانی بیش از هر زمان دیگری ضروری دانست و اظهارداشت:…

 
رییس جمهوری، وحدت و انسجام کشورهای اسلامی علیه دشمنان را در این برهه زمانی بیش از هر زمان دیگری ضروری دانست و اظهارداشت: تداوم محاصره ظالمانه غزه و کمبود شدید امکانات پزشکی نگران‌کننده است و می‌تواند به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی منجر شود.

دکتر روحانی تأکید کرده است: کمک به مردم مظلوم فلسطین و جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، مسوولیت مشترک همه نهادهای بین‌المللی و کشورهای آزادیخواه جهان است.

رییس جمهوری با اشاره به مقاومت قهرمانانه و مشروع ملت و گروه‌های مقاومت فلسطینی در برابر تجاوزات دشمن صهیونیستی افزوده است: بی تردید ملت مقاوم و قهرمان فلسطین با اراده وصف‌ناپذیر خود، بار دیگر طعم تلخ شکست را به دشمن صهیونیستی می‌چشاند.

متن پیام رییس جمهوری به روسای کشورهای اسلامی به این شرح است:

بسمه‌تعالی

به: روسای کشورهای اسلامی

سلام‌علیکم

چنانچه مستحضر هستید رژیم صهیونیستی ظرف هفته‌های اخیر با توسل به یک بهانه واهی، به تجاوزات گسترده علیه مناطق فلسطینی از جمله دستگیری صدها جوان فلسطینی در کرانه باختری و حملات هوایی به نوار غزه دست‌زده است. در شرایطی که فلسطینیان پس از ربایش و قتل فجیع یک نوجوان فلسطینی در قدس از سوی صهیونیست‌های افراطی، با برپایی تجمعات و راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز در مناطق مختلف فلسطین اشغالی، به دنبال رساندن صدای مظلومیت خود به جهانیان برآمده بودند که البته همین اقدامات مسالمت‌آمیز نیز توسط ارتش صهیونیستی سرکوب می‌گردد، طی روزهای گذشته شاهد تهاجم گستاخانه و بی‌شرمانه نظامیان رژیم صهیونیستی به نوار غزه ازجمله بمباران منازل شهروندان فلسطینی و کشتار هدفمند و سازمان‌یافته غیرنظامیان از جمله زنان و کودکان و حتی حمله به خبرنگاران بوده‌ایم که تاکنون به کشته شدن ده‌ها فلسطینی و زخمی شدن صدها تن انجامیده است. البته همزمان شاهد مقاومت قهرمانانه و مشروع ملت و گروه‌های مقاومت فلسطینی در برابر تجاوزات دشمن صهیونیستی هستیم و ایمان واثق داریم ملت مقاوم و قهرمان فلسطین با اراده وصف ناپذیر خود، بار دیگر طعم تلخ شکست را به رژیم سفاک صهیونیستی خواهد چشاند.

عالی‌جناب

ادامه این روند به‌ویژه در شرایط تداوم محاصره ظالمانه نوار غزه و کمبود شدید امکانات پزشکی برای مداوای مجروحان و عدم امکان ارسال کمک‌های انسان دوستانه به نوار غزه، نگران‌کننده است و می‌تواند به وقوع یک فاجعه بزرگ انسانی منجر شود. کمک به مردم مظلوم فلسطین و جلوگیری از اقدامات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی، مسئولیت مشترک همه نهادهای بین‌المللی و کشورهای آزادیخواه جهان است. در این میان کشورهای اسلامی به‌ویژه با توجه به‌قرار داشتن در ماه مبارک رمضان، مسئولیت مضاعفی را بر دوش دارند. لازم است جهان اسلام همه توان خود را برای لغو فوری و کامل محاصره نوار غزه و کمک به مردم فلسطین به‌ویژه با توجه به‌قرار داشتن در ماه پرفیض و برکت رمضان، بکار گیرد. وحدت و انسجام کشورهای اسلامی برعلیه دشمنان بیش از هر زمان دیگر ضرورت دارد.

در پایان موفقیت و سربلندی جنابعالی و امت اسلامی را از خداوند متعال مسألت می‌نمایم.

حسن روحانی
رئیس‌جمهوری اسلامی ایران
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.