سه شنبه، ۱۵ مهر ۹۳ - ۰۳:۵۱

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: جوانان عوارض ازدواج دیر هنگام را جدی بگیرند. به…

مدیر گروه سلامت جمعیت و خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: جوانان عوارض ازدواج دیر هنگام را جدی بگیرند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، مریم پور آدینه اظهار کرد: وسواس زیاد در انتخاب، از دست رفتن طراوت و زیبایی، احتمال افزایش انحرافات و کاهش دوره زمانی باروری سالم را از عوارض ازدواج دیر هنگام است.

وی با اشاره به تاخیر در ازدواج و افزایش سن ازدواج در بین جوانان و نداشتن تمایل به ازدواج در کشور افزود: به نظر می‌رسد عوامل متعددی همانند تغییر در باورها و الگو‌های فکری و رفتاری جوانان، شکل گرفتن تعریف جدیدی از روابط خانوادگی در ذهن آنان، تنگناهای مالی و اقتصادی، نبود شغل مناسب و ثابت و نبود مسکن و ادامه دادن تحصیل تا مقاطع عالی در بین دختران در این امر دخیل هستند.

پورآدینه بیان کرد: ازدواج یکی از موارد صحیح و منطقی برای رشد معنوی و ایمن بودن از طغیان‌های جنسی برای نسل جوان است.

به گفته وی ازدواج تنها راه مشروع و سالم تشکیل خانواده است و در همه مکاتب و ادیان الهی به ویژه دین مبین اسلام، ازدواج و تشکیل خانواده توصیه شده است.

وی انتخاب همسر را از مهمترین تصمیمات فرد در زندگی عنوان کرد، گفت: تشکیل خانواده سالم، متعادل و پایدار مانند هر امر مهم دیگری به تفکر منطقی و تلاش و کوشش نیازمند است.

پورآدینه خاطر نشان کرد: جوان باید بر اساس معیارهای اصولی و منطقی همسر آینده خود را شناسایی و انتخاب کند و آنگاه به انجام پیوند زناشویی اقدام کند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.