چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۴۳

علیرضا رادفر روز سه شنبه در نخستین گردهمایی جوانان، نخبگان و دانشجویان برتر آذربایجان غربی که به مناسبت هفته جوان برگزار شد افزود:…

علیرضا رادفر روز سه شنبه در نخستین گردهمایی جوانان، نخبگان و دانشجویان برتر آذربایجان غربی که به مناسبت هفته جوان برگزار شد افزود: تسهیل در تحقق نیازهای جوانان نخبه ضروری است و باید بروکراسی اداری در راستای حمایت از طرح های نخبگان در استان حذف شده و کارهای نخبگان در طول حداکثر یک هفته به سرانجام برسد.

وی اضافه کرد: برای رشد کشور باید به مساله نخبگان توجه شود و من دغدغه ها و مشکلات نخبگان را در نامه ای به معاون سیاسی وزارت کشور گزارش می کنم.

وی اظهار کرد: باید از رفتن جوانان نخبه ایرانی به سایر کشورها جلوگیری کنیم و برنامه ریزی های لازم را برای توجه به استعدادهای نخبگان انجام دهیم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: هنوز مجموعه اداری ما، نخبگان را باور ندارند و کسی که پشت میز نشسته تا اختراع جوان ایرانی را ثبت کند، هنوز به این باور نرسیده که کار مخترع باید در حداقل فاصله زمانی به انجام برسد.

رادفر گفت: اسلام با چهره رحمانی و ایران با چهره عقلانی اش باید به دنیا و به جوانان کشور نشان داده شود ولی متاسفانه چهره رحمانی دین مبین اسلام در جامعه ایرانی به نمایش گذاشته نشده است.

وی افزود: دولت تدبیر و امید، انقلاب را با چهره انسانی و نظام اسلامی را با چهره ای عاطفی به مردم و دنیا نشان خواهد داد.

شهرام غفاری به عنوان نماینده مخترعان جوان آذربایجان غربی نیز در این جلسه اظهار کرد: بهانه های مسئولان برای کار در حوزه نخبگان تمامی ندارد و بودجه هایی که برای حمایت از نخبگان اختصاص می یابد به عده کمی تخصیص می یابد و نخبگان واقعی از آن بی بهره اند.

وی اضافه کرد: تنها استانی که بنیاد نخبگان ندارد، آذربایجان غربی است و نام پارک علم و فناوری ما برغم اختراعات متعدد نخبگان، هنوز در لیست کشوری این بخش قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: اگر مسئولان نخبگان را باور کنند، بسیاری از مشکلات کشور حل می شود.

در این جلسه تعداد دیگری از نخبگان جوان به بیان دغدغه های خود پرداختند.

در پایان این آیین از تعدادی نخبگان استان تجلیل به عمل آمد.

همزمان با سالروز ولادت حضرت علی اکبر (ع) در کشور ما روز جوان نامگذاری شده که این روز، نخستین روز از هفته جوان است.

8137/581

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.