دوشنبه، ۱۹ خرداد ۹۳ - ۰۳:۰۹

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله “سید کاظم نورمفیدی” شامگاه یکشنبه در مراسم ویژه هفته جوان در حضور جوانان گلستانی ضمن تبریک میلاد…

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله “سید کاظم نورمفیدی” شامگاه یکشنبه در مراسم ویژه هفته جوان در حضور جوانان گلستانی ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر (ع) به بیان ویژگی های اخلاقی و رفتاری آن حضرت اشاره کرد و گفت: حضرت علی اکبر (ع) نه فقط برای مسلمانان بلکه برای همه جوانان عالم باید الگو و سرمشق باشد.

آیت الله نورمفیدی در رابطه با اهمیت جایگاه جوانان بیان داشت: به طور کلی بار تمام انقلاب های حق یا باطلی که در دنیا می شود بر دوش قشر جوانان قرار داشته و غالب آنهایی که در صحنه انقلاب هستند را جوانان تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: بنا بر روایات و نشانه های قیام، اکثر اصحاب حضرت مهدی (عج) را جوانان و همین طور بانوان تشکیل می دهند. ضمن اینکه امام خمینی (ره) در پاسخ به خبرنگاری که در نجف از ایشان پرسیده بود که یاوران شما چه کسانی هستند؟ فرمود: “یاوران ما در گهواره ها هستند.” و بعدها دیدیم که چنین بود و جوانان بار انقلاب را بر دوش گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به تاکید خداوند، پیامبر اسلام (ص)، امام زمان (عج)، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بر اهمیت جوانان خاطرنشان کرد: باید از خود بپرسیم که کدام جوان می تواند بار مسئولیت کشور را بر دوش بکشد؟ آیا هر جوانی می تواند چنین کارهایی انجام دهد یا خیر؟

نورمفیدی یادآور شد: باید جوانانی را مورد توجه قرار دهیم که افکار و رفتار خود را ساخته باشد و بتواند بارهای سنگین مسئولیت را تحمل کند. اگر افکار و توانمندی های جوانان نبود ما نمی توانستیم در عرصه های علمی، پزشکی، فضایی، نظامی و … پیشرفتی داشته باشیم و انرژی هسته ای تولید کنیم.

وی در پایان گفت: جوانان باید نیازهای استان را بشناسند. مباحث تئوری کلاس های درس به درد جامعه نمی خورد و باید در میدان عمل ورود پیدا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.