پنجشنبه، ۰۱ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۹

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عزت الله جعفری ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن گرامیداشت روز سوم خرداد با بیان…

به گزارش خبرنگار مهر، سردار عزت الله جعفری ظهر چهارشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن گرامیداشت روز سوم خرداد با بیان این مطلب اظهار داشت: هماهنگی با متولیان فرهنگی و دفاع مقدس در سطح استان یکی از اولویت کاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان است.

وی افزود: اسناد شهدا و رزمندگان پس از جمع آوری در قالب پروژه تاریخ شفاهی دفاع مقدس توسط این اداره کل منتشر خواهد شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از بهره برداری پارک موزه دفاع مقدس تبریز خبر داد و افزود: برای بهره برداری از پارک موزه دفاع مقدس تبریز 500 میلیون ریال اعتبار نیاز است و قرار است این پروژه تا پایان سال 94 در 37 هکتار زمین به بهره برداری برسد.

سردار جعفری خاطرنشان کرد: تمام خاطرات جانبازان و ایثارگران دوران دفاع مقدس جمع آوری و پس از تدوین به صورت فیلم و کتاب منتشر می شود.  

وی همچنین در ادامه گفت: کتاب کلام عاشورایی با موضوع سخنرانی شهید باکری توسط حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی چاپ می شود.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی از ایجاد اتاق فکر برای جوانان در اداره حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان آذربایجان شرقی کل خبر داد و افزود: با ایجاد اتاق فکر در این اداره کل از نظرات و پیشنهادات جوانان نسبت به برخورد جنگ نرم دشمن استفاده می شود.

سردار جعفری با اشاره به برنامه های اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس آذربایجان شرقی به مناسبت گرامیداشت روز سوم خرداد گفت: برگزاری همایش تجلیل از 32 نفر از فاتحان خرمشهر استان در عملیات بیت المقدس، اجرای مراسم صبحگاهی مشترک نیروی های مسلح استان و شهرستان ها، غبار روبی مزار شهدا و دیدار با خانواده های شهدا، حضور فاتحان خرمشهر در نماز جمعه، اجرای مراسم نور افشانی و موزیک مقاومت در ائل گلی تبریز از برنامه های این اداره کل است.

وی اجرای ورزش صبحگاهی در پارک ائل گلی تبریز، برگزاری همایش بزرگ بادبادک پرانی برای کودکان و نوجوانان، برگزاری یادواره شهدای عالیقدر مخابرات لشکر عاشورا، اهدای خون توسط امور بانوان استانداری، اجرای مراسم فتح خرمشهر در مجتمع های آموزشی و دانشگاه انتظامی را از دیگر برنامه های این اداره کل برشمرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *