پنجشنبه، ۲۳ شهریور ۹۶ - ۰۵:۱۳
قلبش مصنوعی

جوانی که قلبش مصنوعی خود را در کوله اش حمل می کرد؟ با دانش پزشکی ۱۷ ماه زنده ماند و توانست یک قلب جدید…

جوانی که قلبش مصنوعی خود را در کوله اش حمل می کرد؟ با دانش پزشکی ۱۷ ماه زنده ماند و توانست یک قلب جدید و سالم دریافت کند. او در این مدت مجبور بود که قلب مصنوعی خود را در حالی در کوله پشتی خود حمل کند که حال زندگی برای لارکین از نو آغاز شده و وی مثل یک فرد عادی مشغول به گذران زندگی است. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

گرفتن یک عضو پیوندی آن هم عضوی همانند قلب مصنوعی چندان هم ساده نیست اگر چه تعداد کافی اعضای بدن هم برای همه نیازمندان به پیوند اعضاء وجود ندارد. تنها در آمریکا حدود ۱۲۱ هزار نفر در لیست انتظار پیوند اعضا قرار دارند. تقریبا حدود ۲۲ نفر در روز به دلیل نبود اعضای بدن پیوندی جان خود را از دست می‌دهند.

حال یک تکنولوژی شگفت‌انگیز برای بیماران قلبی نشان داده که می‌تواند بیمار را با قلبش مصنوعی تا زمان رسیدن نوبت برای پیوند زنده نگه دارد. استن لارکین که ۲۵ ساله است اخیرا عمل پیوند قلب را از سر گذرانده اما پیش از دریافت این عضو حدود ۱۷ ماه با یک قلب مصنوعی که خارج از بدنش قرار داشت زندگی می‌کرد.

لارکین و برادر بزرگترش از نوجوانی دچار نوعی بیماری قلبی ارثی بودند، این بیماری به آرامی پیش می‌رود تا قلب را از کار بیندازد. در پاییز سال ۱۳۹۳ این قلب بیمار از بدن او خارج شد و او اولین مریضی در ایالت میشیگان بود که از دستگاه Freedom portable driver استفاده کرد که به شکل مصنوعی کارکرد قلب را ایفا می‌کند. یک دستگاه حدودا ۶ کیلوگرمی که از هوای فشرده شده به عنوان وسیله‌ای برای تقلید عملکرد قلب و پمپ کردن خود در بدن استفاده می‌کند. این دستگاه کاملا بیرون بدن و به حالت کوله‌پشتی قرار می‌گیرد.

در نهایت اردیبهشت امسال بود که این بیمار توانست پیوند قلب را انجام دهد. این اتفاق از این منظر شگفت‌انگیز است که یک بیمار که مجبور بود در لیست انتظار بماند و احتمالا مرگ تلخی را تجربه کند با دانش پزشکی ۱۷ ماه زنده ماند و توانست یک قلب جدید و سالم دریافت کند. حال زندگی برای لارکین از نو آغاز شده است.

با هم در میهن پست تصاویری از استن لارکین ۲۵ ساله و قلبش مصنوعی‌اش را تماشا می کنیم.

[highlight]منبع[/highlight]    sciencedaily

9 دیدگاه برای “جوانی که قلبش مصنوعی خود را در کوله اش حمل می کرد ؟”

 1. فاطمه احمدی گفت:

  روحیه خیلی میتونه موثر باشه در اینطور بیماری ها

 2. سیما فضلی گفت:

  چقد این روش میتونه کمک بیمارهای پیوندی باشه

 3. حدیث گفت:

  خیلی خوبه
  لایک

 4. داوودی گفت:

  خیلی شرایط حساسی داره

 5. مهلا گفت:

  امیدوارم سالیان سال زندگی خوبی داشته باشه

 6. شاهين گفت:

  ١٧ ماه با یک قلب مصنوعی زندگی کردن کار سختیه

 7. Amir گفت:

  باز هم جای امیدواری برای مریض ها میمونه

 8. مريم گفت:

  الهی که خدا همه مریضا رو شفا بده

 9. سحر گفت:

  شیشه عمر رو همراهش داشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.