یکشنبه، ۲۵ خرداد ۹۳ - ۰۲:۴۱

به گزارش میهن پست – جام جهانی آغاز شد و تمام نگاه ها به سمت این رویداد بزرگ می چرخد. در این مسابقات…

به گزارش میهن پست – جام جهانی آغاز شد و تمام نگاه ها به سمت این رویداد بزرگ می چرخد. در این مسابقات ۳۲ کشور مختلف از جمله کشور ایران شرکت دارند و در طی ۶۴ بازی قهرمان را مشخص خواهند کرد. در این مسابقات اما مهمترین قسمت جوایزی است که اهدا می شود و شاید با برخی از آن ها کمتر آشنایی داشته باشید. برای افرادی که علاقمند به فوتبال و جام جهانی هستند علاوه بر جایزه تیم اول  تا سوم  دیگر جوایزی که در این  مسابقات به بازیکنان و تیم ها داده می شود را آماده کرده  که در ادامه اسامی آن را می خوانیم.

مرد بازی
اولین جایزه ای که باید با آن آشنا شوید “مرد بازی” است. این جایزه را مردم به بازیکنان اهدا می کنند بدین صورت که نظر سنجی هایی در حین هر بازی در سایت فیفا برگزار می شود که از ابتدای نیمه دوم می توان به بازیکن مورد نظر رای داد. این جایزه سپس در انتهای بازی به بازیکنی که بیشتری رای را آورده است اهدا خواهد شد.

توپ طلایی آدیداس
این جایزه در آخرین روز بازی ها به بهترین بازیکن کل رقابت ها اهدا می شود. در مرحله نیمه نهایی لیستی از ۱۰ بازیکن برتر جام به دست گروه متخصص می رسد و آن ها پس از چند روز بررسی بالاخره در بازی فینال بهترین بازیکن جام جهانی را انتخاب می کنند. این جایزه به صورت توپ نقره و توپ برنزی به بازیکن های دوم و سوم نیز اهدا می شود. دیگو فورلان آخرین بازیکنی است که این جایزه را به خاطر بازی های تاثیرگذارش در سال ۲۰۱۰ دریافت کرده است.

دستکش طلایی آدیداس
این جایزه همانطور که از نامش پیداست به بهترین دروازبان جام اهدا می شود. گروه متخصصین از ابتدای بازی ها تمامی دروازبان ها را تحت نظر می گیرند اما معمولا دروازبان برتر از میان افرادی انتخاب می شود که به مرحله های پایانی رسیده اند.این جایزه تا سال ۲۰۰۶ به عنوان جایزه “یاشین” شناخته می شد. آخرین دروازبانی که این جایزه را به خانه برده است، “ایکر کاسیاس” اسپانیایی است.

آقای گل
به ثمر رساندن گل یکی از سخت ترین کارهایی است که یک بازیکن می تواند در جام جهانی انجام دهد چرا که بهترین های دنیا روبروی هم صف کشیده اند و مشخص شدن بهترین گلزن بسیار سخت است. پاداش کسی که بتوند بیشترین گل را در طول مسابقات به ثمر برساند، کفش طلایی است که در بازی فینال به بازیکن برتر اهدا می شود. توماس مولر از آلمان با به ثمر رساندن ۵ گل در بازی های سال ۲۰۱۰ این جایزه را به دست آورد.

بازی جوانمردانه
این جایزه به تیمی خواهد رسید که بهترین از نظر اخلاقی باشد. تیمی که در زمین فوتبال بازی جوانمردانه را رعایت می کند کاندیدای این جایزه خواهد شد اما تنها تیمی که به مرحله حذفی برسد در لیست کاندیداها قرار خواهد گرفت. در دوره گذشته این جایزه به تیم ملی اسپانیا رسید.

بهترین بازیکن جوان
یکی از جوایزی که می تواند آینده فوتبال دنیا را مشخص کند، بهترین بازیکن جوان است. این جایزه به بهترین بازیکنی خواهد رسید که در طول مسابقات شرکت داشته است و تاریخ تولدش پس از سال ۱۹۹۳ باشد. امسال ۲۳ بازیکن کاندیدای این جایزه شده اند که یکی از آن ها علیرضا جهانبخش از تیم ملی ایران است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.