جمعه، ۱۲ اردیبهشت ۹۳ - ۰۶:۱۳

به گزارش مشرق،  واحدهای ارتش سوریه امروز نیز به عملیات نظامی خود در منطقه «جوبر» ادامه دادند که موفق شدند، پیشروی چشمگیری را…

به گزارش مشرق،  واحدهای ارتش سوریه امروز نیز به عملیات نظامی خود در منطقه «جوبر» ادامه دادند که موفق شدند، پیشروی چشمگیری را در مسیر «المتحلق الجنوبی» محقق کردند که گروه‌های مسلح از آن بارها تلاش کرده بودند، به مرکز پایتخت نفوذ کنند.

گزارش شده در عملیات امروز تعداد زیادی از عناصر مسلح کشته شدند، در حالی‌که پیش بینی شده ظرف روزهای آینده باید شاهد آزاد سازی کامل این منطقه و پاکسازی آن از عناصر مسلح باشیم.

جوبر از جمله مناطق پیرامون دمشق به شمار می‌آید که مهمترین سکوهای پرتاب موشک‌های دست ساز و خمپاره انداز در آن قرار دارد و کوی‌های العباسیین و الزبلطانی و باب توما در تیررس مستقیم این حملات قرار داشتند.

این درحالی است که گزارش شده، یگان توپخانه و نیروی هوایی ارتش سوریه نیز تعداد بی‌شماری از مواضع و مقرهای گروه‌های مسلح را در این منطقه هدف قرار داده و منهدم کرد.

در همین راستا یگان‌های ویژه‌ای از ارتش سوریه در حال کشف و انهدام تونل‌های گروه‌های مسلح در جوبر هستند که تا پیش از این از جمله مهمترین موانع پیشروی ارتش سوریه در این منطقه به شمار می‌آمد.

کشف و انهدام 2 تونل در حرستا

از سوی دیگر و از منطقه «حرستا» در ریف دمشق خبر می‌رسد که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، 2 تونل را کشف کنند که یکی از آنها از عمق منطقه به سمت بزرگراه بین المللی دمشق – حمص و دومین آنها عمق منطقه حرستا را به شرکت «کرکور» مرتبط می‌کرد.

همچنین نیروهای ارتش سوریه چندین مرکز تجمع گروه‌های مسلح در دو منطقه القابون و ملیحه را هدف قرار داده و منهدم کردند.

تکذیب مسدود شدن بزرگراه برزه

اما منابع میدانی اخبار منتشره در خصوص بسته شدن بزرگراه «برزه» در دمشق را تکذیب کرده و هدف از انتشار این شایعات را به بن بست کشاندن آشتی ملی در این منطقه دانستند که مدتی است در آن به اجرا گذاشته شده است.

این منابه تاکید کردند که این راه همچنان باز است و تردد در آن به صورت عادی ادامه دارد.

حمله خمپاره‌ای به یک مدرسه در دمشق

از دمشق نیز خبر می‌رسد، اصابت یک خمپاره به مدرسه «السعاده» در خیابان «القنوات» منجر به زخمی شدن دو آموزگار شد.

شلیک 20 خمپاره به شهرک شیعی الفوعه

در ادامه حملات گروه‌های تروریستی تکفیری به شهرک شیعی الفوعه، آنها 20 خمپاره را به این شهرک شلیک کردند که اغلب آنها به مناطق جنوبی این شهرک اصابت کرد و از خود خسارات مادی سنگین برجا گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.