شنبه، ۳۰ آذر ۹۸ - ۰۸:۵۹
جک S4

جک S4 خودرویی دیگر از کمپانی جک است که به نظر می رسد کرمان موتور این خودرو را برای انجام برخی تست های…

جک S4 خودرویی دیگر از کمپانی جک است که به نظر می رسد کرمان موتور این خودرو را برای انجام برخی تست های فنی و تطبیق به ایران آورده و احتمالا قرار است تا در روزهای آینده با پلاک گذر موقت ویژه آزمایش فنی در جاده های کشور تردد داشته باشد. در ادامه با میهن پست همراه شوید.

جک S4 کراس اووری اقتصادی و از سویی به نسبت لوکس (در نمونه های فول آپشن) به حساب می آید و از نظر ابعاد اندازه بین جک S3 و S4 قرار دارد. اما با توجه به جدید بودن S4 شاهد آن هستیم که الگوی طراحی جدید جک در این کراس اوور چینی دیده می شود و تا حدی در بحث ظاهر متفاوت از خودروهای دیگر جک در ایران است.
با توجه به نشان توربوی روی گلگیر خودروی وارد شده، مشخص است که جک S4 کرمان موتور مجهز به پیشرانه توربو و تنفس مصنوعی است. طبق اطلاعات موجود در وبسایت رسمی کمپانی جک، این کراس اوور متوسط با پیشرانه ۱٫۶ لیتری تنفس طبیعی ۱۱۸ تا ۱۲۰ اسب بخار و پیشرانه ۱٫۵ لیتری توربو ۱۴۷ تا ۱۵۰ اسب بخار قابل سفارش گذاری است. همچنین جعبه دنده های ۵ سرعته دستی و اتوماتیک CVT مسئولیت انتقال قدرت پیشرانه جک S4 را به چرخ های جلویش دارند.

زبان طراحی برند جک در سال‌های اخیر تغییر پیدا کرده و لوگوی ستاره مانند، جای خود را به لوگوی JAC داده است. سبک طراحی جلوپنجره نیز تلفیقی از محصولات کره‌ای و ژاپنی است. در نمای جانبی، از خطوط تیز استفاده شده و بدنه اندکی حجم دارد. نمای عقب ظاهری تقریباً اسپرت و شلوغ دارد. در نمای عقب، برخلاف سایر خودروهای هموطن و یا مونتاژ چینی داخلی، از خروجی‌های اگزوز تقلبی در این خودرو استفاده نشده است. همانند دیگر کراس‌اوورهای مشابه، شیشه عقب بسیار کوچک است و با نصب دوربین و سنسورهای عقب، این مشکل تا حدودی حل شده است.

اگر به برخی جزئیات در این تصاویر دقت کنید، جک S4 حاضر در شرکت کرمان موتور دارای امکاناتی نظیر دوربین ۳۶۰ درجه، رادار نقطه کور و رادار خطی است. حضور این سه آپشن کنترلی و ایمنی نشان می دهد که حتی در خودروهای نه چندان گران قیمت چینی هم، وجود چنین امکاناتی عادی شده است.

در این میان احتمال دارد تا در هفته های آینده ، شرکت کرمان موتور اطلاعات دقیق تری را در خصوص برنامه اش برای جک S4 اعلام کند. در ماه های گذشته خودروهایی چون جک S7 و A60 نیز توسط این شرکت وارد کشور شدند. اما هنوز برنامه ای برای عرضه آن ها اعلام نشده است. لذا احتمال دارد که جک S4 هم تنها در حد یک طرح باقی بماند و در نهایت وارد خط تولید کرمان موتور نشود.

با هم  در میهن پست تصاویر کراس اوور جک S4 را تماشا می کنیم .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *