پنجشنبه، ۲۶ دی ۹۸ - ۱۱:۰۹
جی‌ ام‌ سی یوکان 2020

جی‌ ام‌ سی یوکان GMC Yukon 2020 در حالی به تازگی معرفی شده که نسل قبلی این خودرو با استقبال زیادی مواجه شده…

جی‌ ام‌ سی یوکان GMC Yukon 2020 در حالی به تازگی معرفی شده که نسل قبلی این خودرو با استقبال زیادی مواجه شده بود. برای آشنایی با جزئیات بیشتر و مشاهده تصاویر این خودرو در ادامه با میهن پست همراه شوید.

نسل جدید جی‌ ام‌ سی یوکان 2020

پس از معرفی نسل جدید شورلت تاهو و سابربن، حالا نسل جدید پسرعموی آن‌ها یعنی جی‌ام‌سی یوکان هم در دو نسخهٔ معمولی و XL رسماً معرفی شده است. یوکان جدید کاملاً خود را از اس‌یووی‌های بزرگ شورلت متمایز کرده است زیرا طراحی دماغهٔ آن با الهام از پیکاپ سی‌یرا شکل گرفته است.

بنابراین در اینجا هم دقیقاً مثل سی‌یرا جلوپنجرهٔ بزرگی به چشم می‌خورد که با چراغ‌های C شکلی با دی‌لایت‌های یکپارچه احاطه شده است. کمی پایین‌تر نیز مه شکن‌های عمودی جای گرفته‌اند.

اس‌یووی‌های بزرگ جنرال موتورز همواره پروفیل جانبی ساده‌ای داشته‌اند اما در نسل جدید سعی شده با خط شخصیت برجسته‌تر، ستون C شیب‌دارتر، حجم پردازی‌هایی روی درها و حرکت خط شانه به سمت بالا در انتها، نمای پویاتر و مدرن‌تری ایجاد گردد.

طراحی قسمت عقبی یوکان اما مثل گذشته تا حد زیادی با شورلت تاهو و سابربن یکسان است ولی در این نسل برای کمک به ایجاد تمایز بیشتر با اس‌یووی‌های شورلت، طراحان بخش L شکلی را به بالای چراغ‌های عقب اضافه کرده‌اند که از آکادیا الهام گرفته است.

ابعاد جی‌ ام‌ سی یوکان GMC Yukon 2020

هرچند یوکان جدید زیبا و در این حال آشنا به نظر می‌رسد اما در ابعاد بزرگ‌تر از قبل شده به‌گونه‌ای که 155 میلی‌متر به طول و 124 میلی‌متر به فاصلهٔ محوری نسخهٔ استاندارد آن افزوده شده است.

به لطف این طول بیشتر، فضای پای سرنشینان ردیف سوم 257 میلی‌متر بیشتر از قبل شده است. علاوه بر این، ظرفیت صندوق بار خودرو نیز در حالت عادی به 800 لیتر رسیده که در صورت خواباندن هردو ردیف صندلی‌های عقب این عدد به 3480 لیتر افزایش پیدا می‌کند.

در همین حال، یوکان XL که در نسل کنونی با طول 5,697 میلی‌متر خودروی بسیار بزرگی بود هم بزرگ‌تر از قبل شده ولی میزان رشد اندازهٔ آن کمتر از نسخهٔ استاندارد است. طول این نسخهٔ 23 میلی‌متر و فاصلهٔ محوری آن 104 میلی‌متر افزایش یافته که این موضوع 56 میلی‌متر فضای پای بیشتری را برای ردیف سوم صندلی‌ها به همراه داشته درحالی‌که ظرفیت کلی بار آن نیز به عدد عظیم 4100 لیتر رسیده است.

کابین یوکان

در داخل یوکان مدل 2020 سرنشینان از فضای بهتر با متریال باکیفیت‌تری بهره‌مند می‌شوند. ویژگی‌های برجستهٔ این قسمت شامل نمایشگر 10 اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، نمایشگر هشت اینچی دیجیتالی در صفحه آمپر و نمایشگر سربالای 15 اینچی می‌شود.

علاوه بر این، خریداران می‌توانند سیستم اطلاعاتی-سرگرمی عقب با دو نمایشگر لمسی 12.6 اینچی و همین‌طور سانروف پانورامیک شیشه‌ای را هم سفارش دهند. طراحی و ترکیب داخلی یوکان معمولی تقریباً به‌طور کامل با تاهو و سابربن یکسان است اما برای اولین بار جی‌ام‌سی برای یوکان دنالی داشبورد کاملاً متفاوتی را طراحی کرده است تا آن‌را بیشتر از نسخهٔ معمولی متمایز کند.

بنابراین حالا دنالی از کابینی اختصاصی با صندلی‌های منحصربه‌فرد، داشبورد لوکس‌تر و تریم چوبی بهره‌مند شده که فضای کاملاً مجللی را ایجاد کرده‌اند.م ثل اکثر خودروهای مدرن، نسل جدید یوکان هم به مجموعه‌ای از سیستم‌های کمک‌راننده مجهز شده است که شامل ترمز اضطراری اتوماتیک، هشدار برخورد جلو، ترمز عابر پیادهٔ جلو، هشدار عابر پیادهٔ عقب، هشدار تغییر خط با هشدار نقاط کور جانبی، دستیار حفظ حرکت میان خطوط با هشدار خروج از خط و دستیار پارک جلو و عقب می‌شود.

در زیر کاپوت نسل جدید یوکان اما تغییری صورت نگرفته و همچنان همان پیشرانه‌های بنزینی V8 نسل قبلی برای آن ارائه شده است؛ بنابراین یوکان معمولی مثل قبل از همان پیشرانهٔ 5.3 لیتری V8 با 355 اسب بخار قدرت و 520 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند که به تکنولوژی غیرفعال‌سازی سیلندرها مجهز است. در زیر کاپوت نسخهٔ دنالی هم موتور 6.2 لیتری V8 با 420 اسب بخار قدرت و 623 نیوتن متر گشتاور قرار می‌گیرد.

اما علاوه بر این دو موتور بنزینی، مثل تاهو و سابربن جدید، برای نسل جدید یوکان هم یک موتور 3 لیتری شش سیلندر خطی دیزلی تازه توسعه‌یافته ارائه شده که 277 اسب بخار قدرت و 623 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال نیروی هر سهٔ این موتورها نیز توسط همان گیربکس 10 سرعتهٔ اتوماتیک قبلی صورت می‌گیرد.

برای یوکان جدید اما یک سیستم دو دیفرانسیل پاسخ فعال به‌صورت سفارشی ارائه شده که فعلاً توضیحی در مورد آن داده نشده اما می‌تواند با دیفرانسیل لغزش محدود الکترونیکی که آن‌هم تازه ارائه شده کار کند.

به دلیل اینکه از سواری خشک و خشن نسل قبلی اس‌یووی‌های فول سایز جنرال موتورز انتقاد می‌شد، نسل جدید یوکان و یوکان XL به سیستم تعلیق عقب مستقل کاملاً جدیدی مجهز شده‌اند که وعدهٔ بهبود چشمگیر راحتی و پویایی رانندگی را داده است.

همچنین این راحتی را می‌توان با سفارش سیستم تعلیق بادی تطبیقی و سیستم کنترل مغناطیسی سواری ارتقاء داد. هرچند یوکان یک آفرودر سرسخت نیست اما برای اولین بار جی‌ام‌سی برای آن نسخهٔ آفرود AT4 را ارائه کرده است.

این نسخه به‌صورت استاندارد به سیستم تعلیق بادی تطبیقی، 51 میلی‌متر ارتفاع بیشتر از سطح زمین، سیستم انتخاب کشش با حالت آفرود، سیستم کنترل پایین رفتن از سراشیبی‌ها، صفحات محافظ زیرین و گیربکس کمکی دو سرعته مجهز است.

یوکان AT4 در ظاهر نیز از ویژگی‌های منحصربه‌فردی مثل طراحی خاص دماغه، تریم کرومی تیره، قلاب‌های بکسل قرمزرنگ و رینگ‌های منحصربه‌فرد 12 پره با لاستیک‌های تمام زمین گودیر برخوردار است. کابین این یوکان آفرود محور نیز با چرم خاص AT4، گرم‌کن غربیلک فرمان، گرم‌کن و تهویهٔ صندلی‌های جلو، گرم‌کن صندلی‌های ردیف دوم و تریم شکلاتی ارتقاء پیدا کرده است.

قیمت جی‌ ام‌ سی یوکان GMC Yukon 2020

همه این تجهیزات به‌صورت استاندارد ارائه می‌شوند. فروش نسل جدید جی‌ام‌سی یوکان و یوکان XL مدل 2020 از تابستان امسال آغاز خواهد شد و قیمت‌گذاری آن نیز در زمانی نزدیک به عرضه اعلام می‌شود.

باهم در میهن پست تصاویری از جی‌ ام‌ سی یوکان GMC Yukon 2020 را تماشا خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *