چهارشنبه، ۲۵ تیر ۹۳ - ۱۰:۴۴

سلامت نیوز: استاندار اردبیل گفت: شکل و ماهیت حادثه رخ داده در مهد کودک ستایش اردبیل مشکوک به نظر می‌رسد و ما از…

سلامت نیوز: استاندار اردبیل گفت: شکل و ماهیت حادثه رخ داده در مهد کودک ستایش اردبیل مشکوک به نظر می‌رسد و ما از مراجع قضایی به ویژه دادستان خواستیم تا ابعاد آن را به زودی مورد بررسی قرار دهند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، مجید خدابخش پیش از ظهر امروز در نشست با مسئولان و مدیران بهزیستی در گرامیداشت هفته بهزیستی اظهار کرد: اصل قضیه برای ما رنج‌آور و بسیار دردآور بود و ما آن را محکوم می‌کنیم و این کار نیز از طریق مراجع قضایی و اداری در حال پیگیری است و حتی این مسئله مشکوک است و اگر خدمه مهد که حق تغذیه کودک را نداشته به جای مربی به این کار دست زده چطور ممکن است وظیفه‌ای که بر عهده مربی بوده خود کمک مربی یا مربیان آن را انجام نداده و حتی از این صحنه‌ها فیلمبرداری کنند.

وی ادامه داد‌: شک‌برانگیز است که این فیلم قبل از آنکه در اختیار مراجع قضایی و اداری قرار گیرد در فضای مجازی برای سوء استفاده شبکه‌ها ضد نظام اسلامی همچون «بی‌بی‌سی» و «من و تو» قرار گرفته است جای سئوال و شک دارد.

استاندار اردبیل با بیان اینکه علامت سئوال بزرگ این است که نکند برنامه‌ریزی به گونه‌ای باشد تا با یک طراحی قبلی بخواهند بهترین مهد کودک این استان را بد نام کنند، افزود: باید این قضیه که بوی شک و تردید در آن بیشتر احساس می‌شود به دور از احساسات و بر منطق واقعی مورد بررسی قرار گیرد تا از این ماجراها افرادی به دنبال سوء استفاده و یا اخاذی نباشند.

رئیس شورای اداری استان مطرح کرد: این حادثه ضربه‌ای بزرگ به پیکره استان و سازمان بهزیستی زده است و بنده در دیداری که با دادستان داشتم از وی خواستم به عنوان مدعی‌العموم در این زمینه ورود پیدا کند و واقعیت ماجرا و اینکه چگونه فیلم قبل از آنکه در اختیار مراجع قضایی قرار گیرد چگونه در شبکه‌های مختلف انتشار یافته است.

خدابخش تصریح کرد: البته این حادثه‌ها نمی‌تواند خدمات بهزیستی را در حوزه‌های مختلف زیر سئوال ببرد چرا که خدمات این مجموعه حتی در حوزه پیگشیری و اقدام سریع در برخورد با متخلفان حادثه اخیر و همکاری با مراجع قضایی جای قدردانی دارد.

این مسئول بیان کرد: باید به خانواده‌ها این اطمینان خاطر را بدهیم که کودکان آنها اگر در اختیار مهدها قرار می‌گیرند از لحاظ امنیت روحی و روانی و جسمی آسیبی متوجه آنها نیست بلکه ایمنی و امانتداری در این زمینه در دستور کار است.

استاندار اردبیل ادامه داد: سازمان بهزیستی با توجه به اینکه پاسخگوی نیازهای اقشار مردم است طبق اعتبارات جوابگوی آنها نیست و برای اینکه این سازمان بتواند با الگوی نیازهای معنوی روبه‌‌رو باشد و با آموزش‌های مستمر به صورت روحی و روانی برگزار شود بهتر است اعتبارات این حوزه افزایش پیدا کند.

خدابخش افزود: این سازمان نقش مهمی در برطرف کردن مشکلات روحی و روانی و عاطفی دارد و تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا در این زمینه بهسازی‌های لازم را انجام دهد که برای کمک به این موضوع باید مدیران و کارکنان بهزیستی مورد حمایت جدی از نظر روحی و پاداشی و رفاهی قرار گیرند.

وی به سختی کار و تنوع شغلی کارکنان بهزیستی اشاره کرد و ادامه داد: از آنجایی که در دین اسلام رفع نیاز و احساس مردم از ضرورت‌ها است و باید قدر این نعمت الهی را بدانیم بهتر است در انجام وظیفه خطیر خدمت به دیگران کسب رضای الهی را در پیش بگیریم.

رئیس شورای اداری استان عنوان کرد: در این کار طاقت‌فرسا باید به عنصر تحمل و شرح صدر خودمان را مجهز کنیم تا بتوانیم با روحیه مضاعف در عرصه خدمت‌رسانی حضور پیدا کنیم چرا که قرآن کریم نیز ما را به این امر ترغیب و تشویق می‌کند.

خدابخش گفت: در کنار آن‌که باید در انجام خدمات احساسات و عواطف خود را مدیریت کنیم بلکه باید سعی کنیم عواطف و احساسات خدمات‌گیرنده را مورد توجه قرار دهیم تا مبادا در این زمینه خلا به وجود آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *