شنبه، ۰۶ اردیبهشت ۹۳ - ۰۷:۰۰

به گزارش میهن پست – نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش در امر خصوصی‌سازی سرخابی‌ها گفت: مدیریتی که به تعهداتش پایبند نباشد بی کفایت است….

به گزارش میهن پست – نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش در امر خصوصی‌سازی سرخابی‌ها گفت: مدیریتی که به تعهداتش پایبند نباشد بی کفایت است.

امیررضا خادم درباره اعلام بدهی پرسپولیس که در ابتدا ۵۰ میلیارد و بعد ۴۳ میلیارد اعلام شد، گفت: بدهی به طور دقیق در خاطرم نبود و به همین دلیل گفتم حدود ۵۰ میلیارد. خیلی هم با ۴۳ میلیارد فرقی ندارد، بیشتر نباشد کمتر از این مبلغ نیست اما عددی که اعلام شده با مبلغی که رویانیان گفته یعنی ۵ میلیارد قابل مقایسه نیست. مالیات و قرارداد را با هم جمع کنیم عدد بیشتر از  ۳۰ میلیارد می‌شود.

وی ادامه داد: مبلغ بدهی‌ها مشخص است و این موضوع از طرف من اعلام نشد بلکه یک گروه تأیید شده از سوی وزارت ورزش در باشگاه به این جمع‌بندی رسیده است.

* لیست منتشر شده استقلال از سوی بازرسی وزارت بود نه من

وی در پاسخ به این سؤال که چرا در لیست منتشر شده استقلال رقم قرارداد بازیکنان خارجی اعلام نشده بود، اظهار داشت: این لیست از طرف من نبود. این مبلغ از طرف تیم بازرسی اعلام شد. بعضی‌ها می‌گویند بهتر است باشگاه‌های دیگر هم مبلغ قراردادشان را ذکر کنند اما باشگاه‌های دیگر زیر نظر وزارت ورزش نیستند البته به آنها پیشنهاد شده و فکر خوبی است.

خادم با بیان اینکه ارقام پرداخت شده و مبلغ قرارداد بازیکنان هیچ مشکلی ندارد، تصریح کرد: آنچه که ایراد دارد نحوه مدیریت است. آنچه که محل ایراد ماست هزینه‌هایی است که در فوتبال می‌شود یعنی درآمدهای غیر مولد بودن فوتبال است البته در تمام دنیا هزینه‌ها بالاست اما درآمدهای آنها با باشگاه‌های ما قابل مقایسه نیست. مدیرانی که باشگاه‌ها را در دست می‌گیرند باید درآمدها را هم مانند هزینه‌ها بالا ببرند نه اینکه هزینه‌ها بالا باشد بعد به دلیل استفعا یا بهانه کنار بروند و مشکلات برای باشگاه باقی بماند. بعد هم بازیکن و مربی متأثر شود.

نماینده تام‌الاختیار وزیر ورزش در واگذاری سرخابی‌ها به بخش خصوصی عنوان کرد: گله‌مندی‌ها از میزان دریافتی و قرارداد بازیکنان نیست. اگر من هم جای آنها بودم دوست داشتم این مقدار بیشتر شود. ورزشکاران دیگر مانند کشتی‌گیران و تکواندوکاران هم حرفشان این نیست که چرا فوتبال زیاد می‌گیرد، حرفشان این است که چرا به ما بیشتر نمی‌دهید. مدیری که قرارداد ببندد و بعد نتواند به آن پایبند باشد یعنی سو استفاده، یعنی بی‌کفایتی و این کار از نظر اخلاقی درست نیست که قولی را بدهیم و به آن پایبند نباشیم.

* اشکالات مدیریتی در ۸ سال گذشته بیشتر شده است

خادم در ادامه صحبت‌های خود در پاسخ به این سؤال که قلعه‌نویی در مصاحبه‌ای گفته  بهتر است شفاف‌سازی‌ها در مورد فروش نفت باشد و فقط در مورد فوتبال نباشد، تصریح کرد: به امثال امیر قلعه‌نویی، علی دایی، پروین و مایلی‌کهن احترام می‌گذارم و اعتقاد دارم باید احترامشان حفظ شود، اما مسئولیتی که من دارم در حوزه ورزش است بنابراین درباره نفت که نمی‌توانم اظهارنظر کنم آن هم طبیعتا باید شفاف‌سازی شود. بیش از ۸۰درصد از اقتصاد ما دولتی است و هزینه‌ها از جیب دولت است بنابراین مدیریت کردن آسان است، حرفی که قلعه‌نویی زده را قبول دارم . این سیستم مشکل مدیریتی دارد که مختص ورزش نیست. گوشه‌ای از اشکالات مدیریتی در نظام مدیریتی داریم که در ۸ سال گذشته بیشتر هم شده است.

* استیلی و پیروانی قابلیت حضور در هیأت مدیره پرسپولیس را دارند

معاون پارلمانی وزارت ورزش در مورد حضور استیلی و برادران پیروانی در وزارت ورزش که آیا برای حضور در هیأت مدیره پرسپولیس بوده تصریح کرد: در هیأت مدیره پرسپولیس حتما باید پرسپولیسی‌ها باشند. نفراتی هم که شما نام بردید قابلیت حضور در هیأت مدیره را دارند بنابراین لازم است که حداقل دو نفر از جمع پیشکسوتان در هیأت مدیره حضور داشته باشند.

خادم در پایان درباره اسپانسرهای پرسپولیس خاطر نشان کرد: اسپانسر پیدا شده اما نباید این مورد فقط به یک پیراهن بسنده شود، هر وقت نام اسپانسر نهایی شد اعلام می‌کنیم.

منبع:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.