چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۹۳ - ۰۵:۵۵

به گزارش ایرنا، شهردار بجنورد روز سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به محرومیت و بی نصیب ماندن ساکنان این مناطق از…

به گزارش ایرنا، شهردار بجنورد روز سه شنبه در نشستی خبری با اشاره به محرومیت و بی نصیب ماندن ساکنان این مناطق از خدمات شهری، گفت: با ورود ادوات راهسازی و آسفالت شهرداری، برخی از اهالی اقدام به قربان کردن گوسفند و پخش شیرینی کردند.

ˈروح الله براتیانˈ افزود: برخی از اهالی این مناطق بسیار ذوق زده شده و آسفالت و ساماندهی معابر را خواست 30 ساله خود می شمردند که تاکنون در این خصوص با سه رییس جمهوری مکاتبه کرده و نامه نوشته اند.

وی این مناطق محروم حاشیه ای را شامل محله ˈامام هادی و امام رضا (ع)، بربر قلعه، شادمهری، میدان بار، کلاته پیاز و باقرخانˈ عنوان کرد که اخیرا با آغاز نهضت آسفالت شهرداری بجنورد، خدمات دهی به این مناطق شتاب گرفته است.

براتیان افزود: شهرداری اجرای طرح آسفالت معابر عمومی بجنورد را از مناطق محروم حاشیه ای شهر آغاز کرده و به جز چند طرح ضروری لکه گیری در مرکز شهر، همه توان خود را بر ساماندهی این محلات متمرکز کرده است.

وی گفت: حواشی شهر به علت مشکلات زیرساختی که دارند، توجه بیشتری می طلبند و ضروری است همه نهادهای خدمات رسان، برای رعایت عدالت اجتماعی، طرح های خود را از این مناطق آغاز کرده و اولویت را در ارایه خدمات به این نواحی بدهند.

شهردار بجنورد گفت: شهرداری بجنورد علاوه بر آسفالت خیابانها و معابر این مناطق، ایجاد بوستان های شهری، خانه فرهنگ و دیگر طرح های فرهنگی را برای محلات حاشیه ای شهر در برنامه دارد.

براتیان از افزایش 310 درصدی اعتبار شهرداری مهر، ویژه رسیدگی به مشکلات و خدمات رسانی به ساکنان مناطق حاشیه شهر بجنورد خبر داد و گفت: اگر اعتبارات دیگری نیز جذب شود در مناطق حاشیه شهر هزینه خواهد شد.

حدود یک سوم از جمعیت 200 هزار نفری بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی، در نواحی حاشیه ای این شهر سکونت دارند که از کمترین خدمات شهری محروم هستند.

عمده ساکنان نقاط حاشیه ای بجنورد روستاییان مهاجر به شهرها هستند که عمدتا پس از زلزله مخرب سال 1375 ناگزیر از کوچ به شهر شده اند.

شهر بجنورد، توسط سه منطقه شهرداری مدیریت می شود که یکی از این مناطق به عنوان شهرداری مهر، برای خدمات رسانی به مناطق حاشیه ای شهر پاگرفته است.

626

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.