جمعه، ۰۹ خرداد ۹۳ - ۰۵:۳۴

به گزارش خبرگزاراری مهر، بی بی سی در گزارش خود با اشاره به اعتراضات شیعیان عربستانی علیه نابرابری ها و بی عدالتی های…

به گزارش خبرگزاراری مهر، بی بی سی در گزارش خود با اشاره به اعتراضات شیعیان عربستانی علیه نابرابری ها و بی عدالتی های موجود در این کشور می نویسد : هر چند دسترسی به اخبار شیعیان عربستان  سخت است، اما پس از ارتباط با خبرنگاری به نام “صفا الاحمد” توانسته اطلاعات زیادی در مورد این بخش از جمعیت عربستان به دست بیاورد.

بی بی سی در گزارش خود می نویسد : استان شرقی عربستان محل زندگی اقلیت شیعه عربستان است. بسیاری از افرادی که در این استان ساکن هستند،مدتهاست که که از نابرابری هایی که از جانب حکومت عربستان علیه آنها اعمال می شود شکایت دارند، اما صدای آنها چندان در رسانه ها پوشش داده نمی شود.

این رسانه غربی افزود : بی بی سی برای آنکه بتواند اطلاع دقیقتری از وضعیت شیعیان عربستانی داشته باشد تلاش زیادی را انجام داده و اخیرا توانسته با یک خبرنگار عربستانی به نام صفا الاحمد ارتباط برقرار کند و قرار است که وی اخبار و اطلاعات دقیق و جدیدی را درباره وضعیت شیعیان در شرق عربستان مخابره کند.

به گزارش مهر، همزمان با آغاز موج بیداری اسلامی در کشورهای عرب خاورمیانه، شیعیان عربستانی نیز که سالهاست مورد ظلم و ستم آل سعود قرار دارند اعتراضاتی را برای بهره مند شدن از حقوق مساوی انجام دادند که این اقدام آنها به شدت از سوی حکومت سرکوب شد و اغلب عوامل این اعتراضات با محاکمه های دروغین به حبسهای بلند مدت محکوم شدند اما با این وجود رسانه های غربی توجه چندانی را به این تحولات نشان نداده و اخبار آن را پوشش ندادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.