شنبه، ۱۰ آبان ۹۳ - ۰۲:۲۸

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌شرقی از صدور حکم 20 ماه حبس و 137 میلیون تومان جریمه‌نقدی به شکارچی حیات‌وحش پارک ملی کنتال و پناهگاه…

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌شرقی از صدور حکم 20 ماه حبس و 137 میلیون تومان جریمه‌نقدی به شکارچی حیات‌وحش پارک ملی کنتال و پناهگاه حیات‌وحش کیامکی توسط دادگاه عمومی شهرستان مرند خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)منطقه آذربایجان‌شرقی، حمید قاسمی از پیگیری و ردیابی یگان حفاظت محیط‌زیست استان از شکارچی مشهور منطقه جلفا و مرند و دستگیری وی در حین ارتکاب جرم خبر داد.

وی گفت: با بررسی مدارک و مستندات نگهداری شده توسط متخلف و به استناد نظر کارشناسان رسمی دادگستری مبنی بر تکرار جرم شکار قوچ، میش، بز، گرگ و خرگوش در طول سالیان متمادی توسط این شکارچی غیرمجاز، وی به اتهام شکار مکرر غیرمجاز حیات‌وحش به 20 ماه و یک روز حبس در زندان و 137 میلیون تومان جزای نقدی محکوم شد.

وی با ابراز خرسندی از اقدام قاطع تشکیلات قضایی استان در برخورد با تخلفات زیست‌محیطی، شناسایی و معرفی شکارچیان غیرمجاز منطقه را از دستاوردهای مهم این پرونده حقوقی دانست و اضافه‌کرد: طی ماموریت‌های جداگانه‌ای، مستندسازی تخلفات و جمع‌آوری ادله حقوقی برای چند متخلف دیگر منطقه پیگیری می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *