جمعه، ۲۸ شهریور ۹۳ - ۱۱:۰۳

مدیر تعاون روستایی لرستان از پرداخت بیش از 3000 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان استان خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری…

مدیر تعاون روستایی لرستان از پرداخت بیش از 3000 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، حبیب‎الله سلیمانی در جلسه هم‎اندیشی با نماینده مردم پلدختر در مجلس بیان کرد: بعد از چندین دوره خشکسالی خوشبختانه 350 هزار تن گندم از سطح استان خریداری شد که 28 هزار تن آن مربوط به شهرستان پلدختر بوده است.

وی اضافه کرد: 315 میلیارد تومان بابت خرید گندم به کشاورزان پرداخت شده که از این میزان 19 میلیارد و 200 میلیون تومان سهم پلدختر بوده است.

سلیمانی ادامه داد: حبوبات استان در کشور رتبه اول را دارد اما چند سالی است که روی دست مردم مانده و دستورالعمل دولت نیز خرید تولید سال 93 بوده است. در حال حاضر بیش از 6000 تن غله از کشاورزان خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی لرستان افزود: حدود 2100 هکتار از اراضی استان زیر کشت ذرت دانه‎ای است؛ بیشترین میزان آن در کوهدشت و پلدختر بوده که خرید تضمینی آن را در دست اقدام داریم.

وی در ادامه گفت: گردوخاک عراق را ما می‎خوریم اما در بحث تأمین اعتبار بدی آب و هوا سهم استان صفر است که باید در برنامه‎ریزی‎ها این موضوع را لحاظ کنند.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.