دوشنبه، ۰۹ تیر ۹۳ - ۰۵:۴۷

به گزارش خبرنگار تجسمی باشگاه خبرنگاران؛ مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی امشب با حضور حبیب آیت اللهی، مسعود نجابتی، علی وزیریان و…

به گزارش خبرنگار تجسمی باشگاه خبرنگاران؛ مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی امشب با حضور حبیب آیت اللهی، مسعود نجابتی، علی وزیریان و جمعی از هنرمندان جوان در تالار شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

در این مراسم حبیب آیت اللهی هنرمند برجسته نقاشی کشورمان گفت: در خارج از ایران بودم که علی وزیریان از من خواست تا در افتتاحیه سخنرانی کنم و چون سابقه دوستی ما از دانشکده هنرهای زیبا تا کنون ادامه دارد پذیرفتم.

وی افزود: دوست ندارم در سخنرانی هایی که جنبه شعاری دارد شرکت کنم اما این افتتاحیه و در حقیقت اسماءالحسنی شعار نیست.

این هنرمند نقاش تصریح کرد: اسماءالحسنی به معنای آن است که خدا فقط نام  نیکو دارد و نام بد ندارد، یعنی اسما غیرالحسنی وجود ندارد.

وی بیان کرد: بنابراین هر اسم زیبایی اسم خداست و پیامبر اکرم (ص) فرموده است: “خدا زیباست و زیبایی ها را دوست دارد.” پس هر زیبایی به خدا برمی گردد.

آیت اللهی در ادامه درباره وجود 1001 اسم برای خداوند نیز گفت: اینکه گفته می شود 1001 اسم برای خدا وجود دارد فقط یک دکان است.

وی همچنین اظهار داشت: برداشت من از رحل اسماءالحسنی این است، که اسم های آورده شده ، اسامی است که تمام آنچه آفریده شده از خداوند نشأت می گیرد بنابراین اینکه می گوییم از خداییم و به سوی خدا باز می گردیم یعنی اینکه همه ما وجودمان از خداست پس به سوی خدا باز می گردیم یعنی به همان واجب الوجوب برمی گردیم.

*همه آفرینش و هستی با الف آغاز می شود

این هنرمند نقاش در خصوص برداشت خود از شعر نظامی که گفته است “از نقطه نخستین حرکتی آمد که الف بود”  اظهار داشت: همه چیز از الف شروع می شود الف اول الف الله می شود، که نور آسمان و زمین است و خدا الف دیگری به نام احمد می آفریند و الف بعدی که افلاک و بعد ارض و آدم و بالاخره الف پنجم که در آن تمام این واژه نهفته است.

آیت اللهی تصریح کرد: خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد و البته دوست دارد اثر این نعمت را ببیند اما برخی این قسمت دوم یعنی دیدن اثر نعمت را نمی گویند چون به نفع آنها نیست.

 
وی بیان کرد: امیدوارم همه پیروان اسماء خداوند باشیم.

در ادامه این مراسم از برگزیدگان دهمین دوره نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی تقدیر شد که به ترتیب رضا اسعدی مهربانی، سپیده قنبری و احمد عزیزپور به عنوان نفرات اول تا سوم مورد تقدیر قرار گرفتند.

گفتنی است دهمین نمایشگاه پوستر اسماءالحسنی تا 21 تیر ماه در خانه هنرمندان ایران ادامه دارد.

انتهای پیام/رس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.