دوشنبه، ۲۷ مرداد ۹۳ - ۰۷:۱۵

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: حجاب یک مقوله دو بعدی و مربوط به زن و مرد بوده نباید به…

عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل گفت: حجاب یک مقوله دو بعدی و مربوط به زن و مرد بوده نباید به این امر تک بعدی و تنها از جانب زن نگریسته شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا، ایران سلیمانی عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در کارگاه آموزشی وظایف جهادگران دانشگاهی در قبال حجاب و عفاف با اشاره به اینکه حجاب یک مقوله دو بعدی و مربوط به زن و مرد است لذا نباید به این امر تک بعدی و تنها از جانب زن نگریسته شود، خاطرنشان کرد : حجاب باید بر اساس ایمان به خدا باشد و انسان زمانی به ایمان می‌رسد که خود را بشناسد و کسی که به خودشناسی واقعی برسد به خداشناسی نائل می‌گردد.

وی با اشاره به اینکه کمتر کسی به این مقام می‌رسد که خود را آن‌طور که باید، بشناسد تصریح کرد: انسان دو بال برای پرواز دارد که به انسان قدرت پرواز در عالم ملکوت را می‌دهد لذا برای دستیابی به این مهم و رسیدن به سعادت و خوشبختی، ایمان است.

وی با بیان اینکه در جامعه عرف بیشتر از قانون وشرع از لحاظ عفاف وحجاب حاکم است ، گفت: حاکمیت قانون ضعیف شده چون عرف نمود خود را بیشتر در بین مردم نشان می دهد.

سلیمانی بر حفظ عفت در کنار حجاب تاکید کرد و گفت: حجاب تنها در لباس خلاصه نمی‌شود بلکه در رفتار و گفتار نیز باید حجاب اسلامی رعایت شود.

وی با بیان اینکه باید در ارتباط زن و مرد، شئونات اسلامی و عرف جامعه رعایت شود، اضافه کرد: تا زمانی که نتوانیم عوامل بی‌حجابی و بد‌حجابی را خوب شناسایی و راهکارهای عملی برای رفع آن ارائه دهیم و بسترهای ایجادکننده این مسئله را از بین ببریم این معضل ادامه خواهد داشت.

وی گفت: عفت چشم هم باید در کنار حفظ حجاب باشد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.