جمعه، ۲۳ خرداد ۹۳ - ۰۱:۳۶

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈ فریور لاهیجیˈ روز پنجشنبه در هجدهمین سمینار انجمن جراحان ارتوپد شاخه مازندران در ساری با بیان اینکه…

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر ˈ فریور لاهیجیˈ روز پنجشنبه در هجدهمین سمینار انجمن جراحان ارتوپد شاخه مازندران در ساری با بیان اینکه انجمن اولیه ارتوپدی ایران در سال 52 تشکیل شد افزود: فعالیت این انجمن در سال 56 متوقف و در سال 62 دوباره آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه رشته دستیاری ارتوپدی برای نخستین بار در سال 47 وارد دانشگاه شیراز شد ادامه داد: تربیت دستیار این رشته از سال 57 به صورت رسمی در دانشگاه تهران آغاز شد.

وی بیان کرد: در حال حاضر در دانشگاه های علوم پزشکی کرمان، شیراز، اصفهان، مشهد و مازندران سالانه دستیار و متخصص در این رشته تربیت می شود.

وی اظهار داشت: به طور میانگین در شهرهای 50 هزار نفری در ایران حداقل یک ارتوپد وجود دارد.

دبیر انجمن ارتوپد ایران با اشاره به اجرای برنامه طرح تحول نظام سلامت از 15 اردیهشت در کشور گفت: با اجرای این طرح برای نخستین بار مردم در بیمارستان ها نگرانی در مورد هزینه درمان نخواهند داشت.

لاهیجی با اشاره به اینکه تعمیق سلامت جامعه در اولویت برنامه های دولت قرار دارد افزود: از زمان آغاز برنامه تحول نظام سلامت تا کنون اجرای این طرح با موفقیت ادامه یافته است ک/3330///

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبير
newsroom@irna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.